Kas jāzina, iznomājot automašīnu

ilgtermiņa auto nomaAuto nomas pakalpojumu sfēra kļuvusi arvien pieejamāka un kvalitatīvāka. Klientiem ir iespēja nomāt automašīnu ar dažādiem nosacījumiem. Tradicionāli pieprasītākie ir diva veida pakalpojumi – īstermiņa auto noma (līdz vienam mēnesim) un ilgtermiņa auto noma (no viena mēneša līdz pat vairākiem gadiem). Ilgtermiņa auto nomā viens no tirgus līderiem Latvijā ir Sixt auto līzings, kas piedāvā augstākās kvalitātes ilgtermiņa auto nomu korporatīvajiem klientiem, pilnībā pārvaldot un apkalpojot klienta uzņēmuma autoparku.

Pirms veikt auto rezervāciju

Lai izvairītos no neskaidrībām un pārsteigumiem, pirms auto rezervācijas veikšanas vajadzētu iepazīties ar izvēlētā uzņēmuma auto nomas noteikumiem. Liela daļa auto nomas uzņēmumu ir ierobežojuši vecumu, kādā drīkst nomāt un vadīt automašīnu. Visbiežāk ir prasība, lai auto vadītājam būtu vismaz 21 gads un viena vai divu gadu auto vadīšanas pieredze. Ekskluzīvās automašīnas visbiežāk var iznomāt tikai no 25 gadu vecuma. Klientam jāvar auto nomas uzņēmuma darbiniekiem uzrādīt visu dokumentāciju – derīgu auto vadītāja apliecību, informāciju par aktīvu kredītkarti, jo daudzi uzņēmumi veic iepriekšēju naudas rezervāciju apdrošināšanas pašriska apmērā. Par šo nianis noteikti jāpavaicā uzņēmuma darbiniekiem, lai vēlāk nerastos nepatīkami pārpratumi.

Auto veids un modelis

Rezervējot automašīnu, noteikti pievērsiet uzmanību, vai veicat rezervāciju konkrētam auto modelim vai attiecīgas klases automašīnai. Interneta rezervācijas vietās pie pasūtījuma veikšanas loga visbiežāk ir pievienots auto attēls. Tas var būt tikai ilustratīvs. Reālais auto, ko saņemsiet lietošanā, var būt pavisam cits. Konkrētu auto modeli klients varēs saņemt tikai tad, ja rezervācijā tas būs tieši norādīts. Ja ir norādīta tikai auto klase un parametri, klientam izsniegs attiecīgajā brīdī pieejamo auto, kas atbilst rezervācijas parametriem. Ja attiecīgās klases automašīna nav pieejama, nomai parasti piedāvā augstākas klases auto. Tomēr, ja esat izvēlējies stabila un novērtēta auto nomas uzņēmuma, kuram ir plašs auto parks, pakalpojumus, tad šādai problēmai nevajadzētu pastāvēt. Liela apjoma nomas uzņēmums spēj saviem klientiem nodrošināt vajadzīgo auto klasi un pat modeli. Tāpēc ir vērts padomāt, pie kura uzņēmēja vērsties.

Līguma noteikumi

Ar auto nomas līguma noteikumiem jāiepazīstas ļoti rūpīgi, jo tur būs minēts, kādā komplektācijā un stāvoklī klients saņem nomas automašīnu. Vai tā ir aprīkota ar bērnu auto sēdeklīti, atbilstošām sezonas riepām, vai maksā iekļauta apdrošināšana. Līgumā arī var būt minēts maksimālais nobraukums, kuru klients nomas periodā drīkst veikt. Auto saņemšanas brīdī ar nomas darbinieku aizpildīsiet arī auto pieņemšanas un nodošanas aktu. Pievērsiet tam uzmanību, lai būtu informēts, ja automašīnai jau ir kādi vizuāli defekti vai īpatnības, lai pēc auto nodošanas jums nebūtu jāatbild pat tām.

Deglielas uzpilde

Pārliecinieties, kādu degvielu jāpilda konkrētajā automašīnā. Ja kļūdīsieties, jums būs jāsedz zaudējumi par sabojāto automašīnu. Parasti auto nomas izsniedz klientam auto ar jau pilnu degvielas tvertni un pieprasa, lai auto nodošanas brīdī tvertne arī būtu pilna. Bet ir arī savādāki gadījumi, tāpēc laikus noskaidrojiet, lai vēlāk nav pāpratumu.

Brauciens ārpus valsts

Auto nomas uzņēmumiem ir atšķirīgi nosacījumi attiecībā uz izbraukšanu no valsts ar iznomāto auto. Starptautiskās auto nomas kompānijas, kāda ir arī Sixt, nodrošina savien klientiem ērtu ceļošanu arī ārpus valsts teritorijas, tikai laikus jānokārto attiecīgie dokumenti. Tomēr ir gana daudz uzņēmumu, kas piedāvā nomas automašīnas izmantot tikai attiecīgās valsts teritorijā. Līgumā var būt arī noteikts aizliegums doties uz kādām konkrētām valstīm, kuras uzņēmums uzskata par nepiemērotām vai riskantām.

Automašīnas nodošana nomas uzņēmumam

Līgumā būs paredzēta diena, laiks un vieta, kur un kādā stāvoklī klientam jānodod automašīna uzņēmuma darbiniekiem. Nodošanas vietu laikus izvēlieties jums ērtu un saskaņotu ar brauciena maršrutu, lai nebūtu jātērē laiks lieka ceļa posma veikšanai. Nododot auto jums nezināmā vietā, ieplānojiet lieku laiku, jo brauciens var prasīt vairāk laika, vai var gadīties sastrēgumi un citi kavēkļi uz ceļa. Ja auto netiek nodots līgumā peredzētajā laika posmā, klientam tiek aprēķināta un no kredītkartes ieturēta soda nauda. Pārliecinieties, ka izrakstītais rēķins un no kredītkartes ieturētā naudas summa ir atbilstoša pakalpojumam.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas :

Leave a Reply