Kas jāņem vērā, ierīkojot siltumnīcu?

siltumnīcu ierīkošanaIr taču tik patīkami, ja vasaras rītā varam aiziet uz savu siltumnīcu un noplūkt pašu audzētus gurķus, tomātus, salātus, dilles un dažādus citus gardumus. Taču, lai pie šādiem labumiem tiktu, ir nepieciešams ierīkot siltumnīcu. Materiālu izvēle to uzstādīšanai ir diezgan plaša, atliek tikai izvēlēties piemērotāko.

Lasi tālāk par siltumnīcu ierīkošanu.

Siltumnīcu apdarei lielākoties tiek izmantota plēve, stikls vai polikarbonāts. Turklāt trešais no minētajiem materiāliem siltumnīcu uzstādīšanā tiek izmantots arvien biežāk, un tam ir vairāki iemesli:

  • Polikarbonāts labi izolē siltumu, tāpēc gan vakaros, gan arī nakts laikā, kad Latvijā nereti arī vasarā mēdz uznākt salnas, augi būs pasargāti no zemās temperatūras ietekmes.
  • Šis materiāls, salīdzinot, piemēram, ar plēvi, ir daudz izturīgāks, līdz ar to šādas siltumnīcas kalpos vairākus gadus.
  • Tā kā mēdz būt augi, kuriem nepatīk pārāk spēcīga saule, polikarbonāta siltumnīcas būs tieši laikā, jo to materiāls nedaudz izkliedē gaismu.
  • Polikarbonāta materiāls ir viegls, tāpēc to būs viegli izmantot, uzstādot siltumnīcu.

Gan dažādos saimniecības preču veikalos, gan arī internetā iespējams iegādāties jau gatavus siltumnīcu modeļus, kuriem ir gan cinkota tērauda, gan arī alumīnija rāmji. Standarta siltumnīcu garums parasti ir četri metri, taču, ja nepieciešams, iespējams pievienot papildus pagarinājumus, mainot siltumnīcas izmēru līdz pat 10 un vairāk metriem. Gatavo siltumnīcu cenas ir dažādas, piemēram, interneta veikalā 220.lv to cenas ir no pāris desmitiem līdz pat vairākiem simtiem eiro.

Ja jūtat sevī namdara garu, varat paši uzbūvēt tādu siltumnīcu, par kādu sapņojat. Veikalos iespējams iegādāties visas nepieciešamās detaļas, tai skaitā caurules, no kurām veidot arkveida siltumnīcas karkasu, kā arī līstes, vairāku krāsu plēves un polikarbonāta loksnes.

Ja vēlaties savas siltumnīcas apdarēs izmantot plēvi, ir jāizvēlas atbilstoša krāsa un veids. Izturīgākas būs armētās plēves, taču tās nebūs piemērotas vasaras sezonai. Veikalos ir atrodamas arī etilēnvinilacetāta (EVE) plēves, kas ir elastīgas arī zemā temperatūrā, turklāt ūdens kondensējoties nekrāsies uz tās virsmas, bet noslīdēs nost. Šī plēve veiksmīgi atstaro infrasarkanos starus, tādēļ siltumnīca tik ātri neatdzisīs.

Kad izvēlaties plēvi siltumnīcai, pievērsiet uzmanību arī tās krāsai. Ja plānojat audzēt tikai papriku un tomātus, speciālisti iesaka izvēlēties sarkanas krāsas plēvi.

Pēc siltumnīcas iegādes vai uzbūvēšanas, nepieciešams padomāt arī par tās ierīkošanu. Lai to veiksmīgi izdarītu, ieteicams iegādāties dažādus aksesuārus zemes apstrādei, piemēram, kapli, lāpstu, kā arī atdalīšanas celiņus, plauktus, laistīšanas sistēmas un, protams, jāparūpējas arī par ventilāciju. Varat ierīkot jumta vai sienu lūkas, kas nodrošinās gaisa cirkulāciju siltumnīcā. Šļūtenes noderēs augu laistīšanai, kas ir īpaši svarīga karstajā sezonā. Ņemiet vērā, ka šļūtenei jābūt pietiekami garai, lai tā sasniegtu ūdens ņemšanas punktu. Protams, var izmantot arī klasiskās lejkannas.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai



Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply