Omulīgu un racionālu māju projekti

Maza izmēra savrupmājas projekts, fasādesDzīvojamā māja sākas ar tās ieceri un projektu. Kad ir zināmas savas ģimenes vajadzības, tad var sākt iedziļināties māju projektos, gan izpētīt draugu un paziņu mājas, gan meklēt projektus internetā. Kad ir skaidra vīzija, par ēkas veidu, telpu skaitu un to piemērotību savai ģimenei, tad nākošais jautājums ir par ēkas izmaksām. To vienkāršākais aprēķins ir viena kvadrātmetra aptuvenās būvizmaksas, un lai arī šis parametrs ir saistīts ar reālo dzīvi, un jo lielāka – jo dārgāka ēka, tomēr ļoti liela nozīme ir ēkas projektam un ēkas būvkonstrukciju risinājumiem. Par piemēru – var ļoti dārgi uzbūvēt necila izskata ēku, un krietni lētāk – skaistu un izskatīgu ēku. Arī dažādas piedevas – erkeri, sienu izvirzījumi, grīdas līmeņu starpības u.c. nereti var radīt ļoti lielas būvizmaksas, bet gatavās ēkas estētisko un tirgus vērtību celt visai nosacīti.

No ēkas projekta ir atkarīgs kādi būs šie ieguvumi un izdevumi – vai racionāli, vai iegūtā ēka būs skaista, ērta, praktiska, silta un omulīga, energoefektīva, vai par ēku būs pārmaksāts, vai arī iztērēts atbilstoši iegūtajai dzīves kvalitātei.

Buildart.lv tipveida projektu sadaļā piedāvā dzīvē pārbaudītus (un apskatāmus) ēku projektus, un veic individuālu projektēšanu, balstoties uz padsmit gadu pieredzi projektējot dzīvojamās ēkas, sabiedriskas ēkas, ražošanas ēkas, projektējot un pašrocīgi būvējot mājas savām ģimenēm, radiem un draugiem.

Šī brīža, un pēdējo gadu aktualitāte ir ekonomisku un energo efektīvu māju projekti. Šajā gadījumā tās nav pārmērīgi dārgas ēkas, bet racionāls kompromiss starp nedaudz palielinātām būvizmaksām, un krietni uzlabotiem ēkas energoefektivitātes rādītājiem. Šajā gadījumā ēkas būvizmaksas palielinās par varbūt ~20-30% bet siltumefektivitāte pietuvojas maksimālajai, kurpretim – ja līdzekļi būtu neierobežoti, tad ar ~1000% sadārdzinājumu, teorētiski, būtu iespējams uzbūvēt arī pilnībā pasīvu ēku, par tās praktiskumu gan var šaubīties, jo tik liels ēkas sadārdzinājums ļauj citu, identiskas platības ēku apkurināt vairāk kā 100 gadus.

Bez apkures izdevumiem svarīgi ir arī citi ēkas ekspluatācijas izdevumi. Piemēram, plakano jumtu atbrīvošana no sniega, lietus noteku tīrīšana u.c. ir darbi, kuri paši no sevis nenotiek, bet prasa resursus, līdzekļus. Tādēļ izpētot senas arhitektūras un būvniecības tradīcijas, buildart.lv māju projektos tiek izmantoti racionāli un praktiski risinājumi, kas nodrošina vienkāršu un ekonomisku ēkas ekspluatāciju ilgtermiņā.

Esiet laipni lūgti mūsu mājas lapā – buildart.lv – atbildēsim uz jautājumiem par ēku projektēšanas uzsākšanu, ēku arhitektūru, racionāliem būvkonstrukciju mezgliem. Gatavi projekti, arī realizētas ēkas un to būvniecības process aplūkojams sadaļās “ekonomiskas mājas”, vai “mājas lielām ģimenēm” u.c.

Lai Jums sokas realizēt savus sapņus par māju!

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , , ,

Leave a Reply