Kā lēti un ātri uzbūvēt omulīgu māju – Rekordmāja

Šajā rakstā dalīsimies ar pieredzi kā īsā laikā un ar minimāliem līdzekļiem tikt pie savas ģimenes mājas. Jau izsenis cilvēki ir vairāk vai mazāk piedalījušies savu ģimenes māju būvniecībā, tā samazinot darbaspēka izmaksas. Vispārīgi var pieņemt, ja ir mēnesi ilgs atvaļinājums, brīvas nedēļu nogales, un vēljovairāk – kāds labs palīgs, tad pie savas mājas var tikt vienas vasaras laikā.

ekonomisku māju projekti

Ja mērķis ir nosprausts skaidri – ir nepieciešama dzīvojamā ēka ģimenei, ir zināms tās apjoms, nepieciešamo telpu skaits un konfigurācija, ir izstrādāts ekonomiskas mājas projekts – kas ir būtiski, jo identiskas platības ēku var uzbūvēt gan lēti, gan arī nevajadzīgi sadārdzinot, tad nākošais solis ir noteikt veicamo darbu prioritātes, izšķiroties vispirms veikt svarīgāko. Šajā gadījumā būtiskais ir iegūt drošu un apdzīvojamu pajumti, apdares smalkumus atstājot vēlākam laikam, varbūt pat nākošajam gadam.

Mūsu mājas lapā, sadaļā “Ekonomiskas mājas”, ir racionāli un ekonomiski uzbūvējamu māju projekti. Arī lielākas dzīvojamās mājas, lielām ģimenēm projektējam tā, lai būvkonstrukciju risinājumi būtu racionāli un neradītu nevajadzīgus būvizmaksu sadārdzinājumus.

Konkrētais piemērs – ātri un ekonomiski uzbūvētā ģimenes māja laukos, uzbūvēta praktiski ar viena cilvēka rokām, ģimenei piepalīdzot palīgdarbos, līmjavas jaukšanā sienu mūrēšanai u.c. Šai ēkā izmantoti lentveida monolītbetona pamati, ielieti izmantojot transportbetona pakalpojumus, tas ļauj ekonomēt laiku, lai arī materiālizmaksu salīdzinājumā pašrocīgi maisīts betons būtu par kādu trešdaļu – pusi lētāks, kurpretim darbaspēka patēriņš nesalīdzināmi lielāks. Ēkas sienas veidotas no Aeroc gāzbetona 30cm biezumā, šim būvmateriālam piemīt daudz labu īpašību, laba siltumizolācijas spēja, viegla, vienkārša montāža/mūrēšana ko var darīt pat neprofesionālis, vien strādājot atbildīgi un sekojot līdzi sienu vertikalitātei. Arī izmaksu ziņā šāds precīzo bloku gāzbetons pārspēj citas konstrukcijas, arī koka karkasa konstrukciju, kura ir lēta karkasa stadijā, bet sadārdzinās līdz tīrai apdarei, jo sastāv no daudziem darba procesiem, siltināšanas, apšuvumi, pretvēja izolācija utt. Kurpretim gāzbetona bloku mūra siena ir kā silta tā nesoša tai pat brīdī kad uzmūrēta, un tās apdari – vieglu un ātru špaktelēšanu var veikt pat pēc gadiem, vai neveikt vispār (saimnieciska rakstura ēkām). Pārsegumi, arī ailu pārsedzes risinātas koka konstrukcijā, kas ļauj darbus veikt bez smagās tehnikas palīdzības, kā arī izmaksas koka pārsegumam ir mazākas par dzelzsbetona pārsegumu, protams, skaņas izolācija arī nav tik laba, un ja mājā paredzēts dzīvot kuplai ģimenei, tad lielāks klusums, komforts, protams, būs ar dzelzsbetona pārsegumu. Jumta konstrukcija – koka spāres un spāru kopturi, kas rada gan stabilitāti jumta konstrukcijām, gan arī atvieglo to montāžu. Jumta segums izvēlēts ir viļņota skārda segums, šāda seguma montāža divatā strādājot aizņem divas dienas – viena jumta puse vienā dienā. Kā materiāls skārda segums ir salīdzinoši ekonomisks, un tā montāžas ātrums un vienkāršība tāpat veicina kopējo būves tempu un izmaksu ekonomiskumu. Par būvniecības procesa ātrumu reti tiek runāts, bet šādā savas ģimenes mājas būvniecības gadījumā tas ir ļoti svarīgs parametrs – uzsākot būvi pavasarī, kad daba un cilvēks staro enerģijas pārpilnībā, darbi veicas ātri, un paveikt var daudz, kurpetim – ja temps tiek zaudēts, ja daudz stundu un dienu tiek izlietotas niekojoties ap sīkumiem, vai nerodot drosmi ražīgam darba tempam – tad cilvēks var zaudēt optimismu un līdz ar to darbasparu, un tad būvniecība var ieilgt, bet ieilgšana kā likums, vienmēr rada vēl citus sarežģījumus. Tādēļ viens no ekonomiski pašrocīgi uzbūvētas dzīvojamās mājas veiksmes likumiem ir izmantot pavasara enerģiju, lai līdz Jāņiem ēka jau būtu apjumta, pēc tam, mierīgajā sezonā līdz rudenim var veikt iekšdarbus. Te noder vai nu personīga pieredze, vai labs palīgs namdaris, kurš pārzinādams būvniecības procesus uz priekšu kā gājienus šahā, ļauj uzturēt labu, ražīgu darba atmosfēru.

Un esiet laipni lūgti mūsu mājas lapā www.buildart.lv, kur atradīsiet informāciju gan par racionāliem būvkonstrukciju mezgliem, gan vairāku māju būvniecības procesu foto aprakstus, un, protams, mūsu izstrādātus racionālus un ērtus ekonomisku māju projektus.

Lai sokas arī Jums realizēt savus sapņus par ģimenes māju!

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , , , ,

Leave a Reply