Energoefektivitāte

EnergoefektivitāteEnergoefektivitātes risinājumi ir speciāli izstrādātas sistēmas, kas palīdz nodrošināt efektīvu un automatizētu ēkā esošo elektronisko iekārtu darbību un pārvaldīšanu. BMS sistēmas (angļu valodā – Building Management Systems jeb automatizētās ēku vadības sistēmas) ir viens no izplatītākajiem un labākajiem energoefektivitātes nodrošināšanas veidiem. BMS ar speciālu vadības sistēmu palīdzību nodrošina automātisku ēkā esošo iekārtu un sistēmu darbību. Šādas sistēmas sniedz iespēju automatizēt, piemēram, apkures sistēmas vai kondicioniera darbību. Tas nozīmē, ka ēkā esošajiem cilvēkiem nav nepieciešams katram ikreiz fiziski sekot līdzi katras atsevišķās sistēmas darbībai, bet visa vadība tiek veikta caur speciālu vadības sistēmu, kurā vienkopus apvienotas visas ēkā esošās elektroniskās iekārtas un sistēmas. Šī vadības sistēma ir ieprogrammējama tādā veidā, lai tā pati varētu atkarībā no esošās temperatūras, piemēram, regulēt kondicioniera darbību, apkures vai ventilācijas sistēmu. Tas ne tikai ir moderni, ērti un funkcionāli, bet, pats galvenais, nodrošina ievērojamu energoefektivitātes uzlabošanos ēkā. Turklāt sistēmu ierīkošanai faktiski nepastāv ierobežojumi – šādi energoefektivitātes risinājumi var tikt ierīkoti dažādu tipu ēkās neatkarīgi no to funkcionālā pielietojuma.

BMS sistēmas

BMS sistēmas ir programmēšanas ziņā plaši variējamas, nodrošinot augstu elektronikas automatizācijas līmeni, funkcionalitāti, vieglu ekspluatāciju un ekonomiskumu. Informācija par ēkas iekārtu un sistēmu darbību tiek vienkopus viegli uztveramā veidā nosūtīta uz dispečera pulti, no kuras nepieciešamības gadījumā var veikt korekcijas kādas iekārtas darbībā. Šāda vadības sistēma, kas pēc būtības ir speciāli programmēta operatīvā sistēma, ļauj ne tikai monitorēt iekārtu darbību esošajā brīdī, bet sekot līdzi arī iekārtu darbības vēsturei, tādējādi nodrošinot iespēju vēl vairāk efektivizēt iekārtu funkcionēšanu un uzlabot energoefektivitāti. Sistēma ļauj sekot līdzi tādiem parametriem kā temperatūra, mitruma līmenis, strāvas un sprieguma līmenis, kā arī citiem. Ja kāds no ieprogrammētajiem iekārtu darbības režīmiem ir izmainījies, informācija par to nekavējoties parādās dispečera pults ekrānā un ir iespējams ātri novērst radušās kļūdas. Tāpat sistēma nekavējoties ziņo, ja kādā no tai piesaistītajām iekārtām ir radušies bojājumi vai iekārta ir pārstājusi darboties, kā arī automātiski reaģē ārkārtas situācijās, piemēram, ugunsgrēka gadījumā atslēdzot bīstamību radošās iekārtas un sistēmas. Līdz ar to BMS ierīkošana palīdz uzlabot arī drošības līmeni elektronisko iekārtu darbībā. BMS ierīkošana sniedz iespēju automatizēt faktiski visu ēkā esošo sistēmu darbību, piemēram, ventilācijas un kondicionēšanas sistēmu, apkures sistēmu, ūdensapgādes sistēmu, elektrības piegādes sistēmu, apgaismes sistēmu, kanalizācijas sistēmu un citas.

Ikvienam, kurš vēlas parūpēties par savas ēkas vai uzņēmuma energoefektivitāti, elektronisko iekārtu drošību un funkcionalitāti, BMS sistēma būs labākais risinājums. Vairākas profesionālas kompānijas piedāvā iespēju ierīkot šādas sistēmas, tādēļ atliek tikai pieņemt lēmumu un nodrošināt savu ēku ar veiksmīgu elektronikas automatizācijas risinājumu.

Info avots: http://www.citrus.lv/lv/pakalpojumi/energoefektivitate

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , , ,

Leave a Reply