Digitālā TV – labākai skaņas un attēla kvalitātei

digitālā tvDigitālā TV ir televīzijas veids, ko pārraida izmantojot digitālo jeb ciparu signālu. Pateicoties pielietotajai tehnoloģijai, digitālā TV nodrošina daudz labāku attēla un skaņas kvalitāti nekā analogā televīzija. Tāpat digitālās televīzijas skatītājiem ir pieejams lielāks televīzijas kanālu skaits. Pašlaik lielākā daļa televīzijas operatoru piedāvā iespēju skatīties digitālo televīziju, lai arī daži joprojām nodrošina arī analogās kabeļtelevīzijas pārraidi.

Jau vairākus gadus analogās televīzijas vietā Latvijā ir pieejama digitālā TV, ko pārraida, izmantojot ciparu signālu. Pielietotā tehnoloģija ļauj pārraidīt daudz vairāk televīzijas kanālu, turklāt tiem ir daudz augstāka skaņas un attēla kvalitāte nekā analogajai televīzijai.

Pašlaik digitālo TV Latvijā piedāvā visi lielākie televīzijas operatori – tā pieejama gan pie Lattlecom, gan IZZI, gan Baltcom.

Digitālās TV piedāvājums pie dažādiem operatoriem atšķiras – pie katra no tiem ir pieejami vairāki nekā 100 dažādi televīzijas kanāli par atšķirīgām cenām. Tomēr visi digitālās TV operatori norāda, ka digitālās TV skaņas un attēla kvalitāte ir augstāka nekā analogajai. Tāpat digitālā TV iekļauj dažādas interaktīvas funkcijas, ko nepiedāvā analogā televīzija.

Digitālās TV lietotājiem ir pieejamas tādas funkcijas kā kanālu valodas un subtitru izvēle, TV programma, HD jeb īpaši augstas kvalitātes kanāli un citas iespējas. Tāpat pieejamas arī tādas funkcijas kā pārraides attīšana uz sākumu, kā arī pārraižu arhīvs, kas ļauj noskatīties ikvienu pārraidi sev izdevīgā laikā. Šīs funkcijas gan nav pieejamas pilnīgi visiem televīzijas kanāliem.

Tāpat digitālā TV paver ļoti plašas iespējas filmu mīļiem, jo, piemēram, Lattelecom digitālās TV lietotājiem ir pieejama arī video noma, kas ļauj iznomāt dažādas filmas jebkurā diennakts laikā. Turklāt video noma iekļauj gan klasiskas un vairākus gadus vecas filmas, gan tādas, kas vēl pavisam nesen rādītas kinoteātros. Turklāt iespējams iegādāties arī video nomas mēneša abonementu.

Lai skatītos digitālo TV ir nepieciešams dekoders, kas pārveido ciparu signālu tādā, ko saprot televizors. Dekoderu iespējams iegādāties par cenu sākot no 40 latiem, jaunākās paaudzes televizoros dekoders bieži jau ir iebūvēts.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply