Airēšanas trenažieris

Daudzos fitnesa klubos starp plašā aprīkojuma klāsta var sastapt trenažieri, kas imitē sporta airēšanu. Šo trenažieri sauc par airēšanas trenažieri.  Trenažiera būtība ir atdarināt kustības, kuras notiek cilvēkam airējot, tāpēc tas ir iecienīts starp sportistiem airētājiem, kad aktīvā airēšanas sezona ir beigusies. Tas ir piemērots arī cilvēkiem, kas nodarbojas ar vispārējo fitnesu, jo trenažieris nodarbina lielākās cilvēka ķermeņa muskuļu grupas un noslogo arī sirdi un plaušas, sniedzot efektīvu aerobo treniņu.

Galvenās airēšanas trenažiera priekšrocības

1.      Efektīvs aerobais treniņš.

Lielākā daļa šo trenažieru ir aprīkota ar regulējamām treniņu sarežģītības pakāpēm, kas ļauj jums palielināt sirdsdarbību, tādā veidā uzņemot vairāk skābekli un,  kad nepieciešams, pazemināt to līdz atgūšanās sirdsdarbībai. Atsevišķi trenažieru modeļi ir aprīkoti ar bezvadu sirdsdarbības krūšu jostu, kas atvieglo sirdsdarbības kontroli treniņa laikā.

2.      Efektīva kaloriju dzēšana.

Airēšanas trenažieris, salīdzinot ar citām fitnesa iekārtām, ir arī efektīvs kaloriju dedzinātājs. Trenējoties ar šo trenažieri, stundas laikā ir iespējams sadedzināt ap 600 kalorijām, salīdzinot ar velotrenažieri, tas šādu kaloriju daudzumu spētu sadedzināt stundā un 18 minūtēs.

3.      Ķermeņa augšdaļas fiziskās sagatavotības uzlabošana.

Lietojot trenažieri, intensīvi tiek izmantoti ķermeņa augšdaļas muskuļi: plecu, roku un muguras muskuļi, kā arī, imitējot stingru airu satvērienu, pienācīgi tiek nodarbinātas arī plaukstu locītavas. Neliela slodze tiek arī bicepsiem, krūšu un vēdera muskulatūrai.

4.      Ķermeņa apakšdaļas fiziskās sagatavotības uzlabošana.

Airēšanas trenažieris vislielāko slodzi dod tieši ķermeņa apakšdaļas muskuļiem, tāpēc vēlams izvēlēties trenažieri ar slīdošu sēdekli, kas nodrošinās efektīvāku treniņu procesu. Visvairāk nodarbinātie lejasdaļas muskuļi ir kāju četrgalvu muskuļi, iegurņa muskuļi un ikri.

5.      Zems traumu risks.

Airēšanas kustība notiek plūstoši ar minimālu trieciena ietekmi, kas, savukārt, mazina slodzi uz locītavām. Salīdzinot ar citiem trenažieriem, airēšanas trenažiera treniņā jūs atrodieties tuvu zemei, kas mazina gūt traumas nokrītot no ierīces. Tiesa, pastāv arī muguras sastiepšanas risks, bet, lai to samazinātu ir nepieciešams ievērot pareizu airēšanas pozīciju un kustību secību.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , ,

Leave a Reply