Rūpējies par mutes dobuma veselību – Apmeklē „Adenta” zobārstniecības klīniku

adenta zobarstniecibas klinikaPraktiski viss, ko mēs ikdienā darām, lietojam, izmantojam, var ietekmēt mūsu veselību dažādos veidos. Pārtika, aktivitātes (to trūkums), produkti un līdzekļi, ko izmantojam skaistumkopšanā vai saimniecībā. Visam ir, vairāk vai mazāk, nozīme.

Mutes veselībai ir ietekme uz vispārējo veselības stāvokli. Tāpēc zobu kopšana un rūpes par mutes dobuma veselību ir būtiskas. Arī laikos, kad zobārsta apmeklējums nebija tik vienkārša prakse, cilvēki iemācījās rūpēties par zobu veselību, jo arī tad taču zobu sāpes pastāvēja. Tad gan arī ārstniecības metodes bija krietni vien savādākas, tomēr bija – tātad, jau sen cilvēki ir apjautuši zobu un mutes dobuma veselības nozīmi.

Laika gaitā esam pārliecinājušies, ka veseli zobi un slimo zobu ārstēšana palīdz atbrīvoties gan no sāpēm un nepatīkamām izjūtām, gan palīdz saglabāt svaigu elpu un estētisko izskatu, kā arī ietekmē kopējo dzīves kvalitāti un veselības stāvokli.

Pētījumi visā pasaulē ir pierādījuši, ka pastāv saikne starp smaganu slimībām un artēriju sašaurināšanos, kas rezultātā var novest pie sirds lēkmes un insulta.

Pareiza un sistemātiska mutes dobuma ikdienas kopšana cilvēkiem ir izšķirošs faktors, lai izvairītos no iekaisumu palielināšanās un smaganu slimībām. Tas nozīmē sekot speciālistu ieteikumiem un gana regulāri apmeklēt zobārstu – vismaz profilaktiskos nolūkos. Veseli zobi nebūs tikai zobārsta atbildība vien, arī pašam jāpiedalās, lai kopīgiem spēkiem sasniegtu vislabāko, veselīgāko rezultātu.

Protams, jau no bērnības zinām, ka zobi jātīra vismaz divas reizes dienā, veltot vismaz 2 minūtes laika katrā zobu tīrīšanas reizē (savukārt zobārsts var atgādināt, kā vispareizāk tīrīt zobus – roku kustības, kurām zonām pievērst visvairāk uzmanības, kādu zobu birsti lietot, kādu zobu pastu izmantot, kas būtu vispiemērotākā). Speciālisti iesaka vismaz vienu reizi dienā tīrīt zobus ar zobu diegu, lai pilnībā iztīrītu zobu starpas. Arī ēšanas paradumus varam pamainīt, lai zobi būtu veselīgāki. Varam divas reizes gadā apmeklēt zobu higiēnistu, kas zobārsta apmeklējumu padarīs vien vairāk par pārbaudi.

Rūpēties par saviem zobiem un aizsargājiet savu veselību, aicina visas veselības aizsardzības organizācijas visā pasaulē. Pareiza un sistemātiska mutes dobuma ikdienas kopšana, ieskaitot regulāru cukuru nesaturošas košļājamās gumijas košļāšanu, palīdz uzturēt vispārējo veselību, kā arī rūpēties par jūsu zobiem.

Vairāk informācijas – www.adenta.lv!

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply