Kādai jābūt skolēna mugursomai?

mugursoma skolenamIepriekšējais mācību gads nesen kā noslēdzies, bērni ar prieku izbauda vasaras brīvlaiku un, domājams, par jaunā mācību gada skolas gaitām vēl nedomā. Un pareizi vien ir – jāļauj izbaudīt pelnīto atpūtu, brīvdienas pie vecmāmiņas laukos vai vienkārši būšana ar draugiem. Bet par sagatavošanos jaunajam mācību gadam aktīvi jādomā vecākiem. Un jo ātrāk, jo labāk. Kad augusta vidū sāks veidoties neiedomājami garas rindas ne tikai pie kancelejas preču veikaliem un grāmatnīcām, bet arī apģērbu un citu nepieciešamo preču veikaliem, varēsim tikai sūkstīties par stāvēšanu garajās rindās un palikušo izvēli. Pieredzējušie vecāki, kam ne pirmais bērns jāsūta skolas gaitās, vai kas pieredzi uzkrājuši jau iepriekšējos mācību gada uzsākšanas gados – zina, viss jādara laicīgi.

Šoreiz sākam ar skolas somu, jo kas gan vēl ir svarīgāks, ja ne soma, kas ikdienā skolēnam jānēsā, kurā jāliek viss mācībām nepieciešamais! Pameklējot internetā, iespējams atrast kaudzi dažādu padomu, kāda soma tad skolēnam būs ērtākā, praktiskākā un labākā. Tad nu ķeramies pie to pārskatīšanas, tā, lai patiešām varētu izvēlēties vis-vislabāko.

Tik daudz diskusiju laika gaitā bijis, ka skolas somu saturs skolēniem ir pārāk smags, somas nepareizas, tas sabojā stāju, un tad problēmu ir divreiz vairāk. Tāpēc, soma noteikti jāizvēlas tāda, lai gan vizuāli būtu glīta, ērta un praktiska, bet arī nebojātu tās nesēja stāju. Priekšroka tiek dota somai ar divām lencēm. Tā kā soma jānēsā katru dienu un tās smagums nav no mazākajiem, divas lences palīdzēs vienmērīgi sadalīt nesamo smagumu uz visu ķermeni. Īsāk sakot – kārtīga mugursoma tās klasiskajā izpratnē. Ar šādu vajadzētu pavadīt vismaz savus sākumskolas un pamatskolas gadus, vidusskolā ļaujot pašam skolēnam izvēlēties mazliet pavariēt, tomēr speciālisti iesaka skolas somu ar divām lencēm arī vidusskolēniem, norādot, ka šajā vecumā bērni joprojām nedaudz aug un veidojas. Tāpat, ir būtiski tas, kādas ir izvēlētas mugursomas lences. Labāk, ja tās ir platākas, polsterētas. Tas palīdzēs gan somas svara sadalīšanā, gan arī būs daudz patīkamāka nešana. Tiek ieteikts arī izvēlēties somu ar īpašu stiprinājumu uz vēdera, jo tas mazinās kakla un muguras lejasdaļas traumu riskus – un tas arī jāiemāca mazajiem skolniekiem, ka šādi somu nest ir drošāk.

Ērtumam, izvēlamies somu ar vairākiem nodalījumiem. Ņemot vērā, ka somā liekam ne tikai grāmatas un burtnīcas, bet arīdzan dažādus citus, skolai nepieciešamus, sīkumu, būs vieglāk, ja bērns spēs labāk orientēties somā – dažādām sīklietiņām dažādas kabatas. Tāpat, nevajag skatīt pēc iespējas lielāku somu – tā lai tā būtu tieši laikā, neradot kārdinājumu likt somā pārāk daudz, arī nevajadzīgu, lietu, kas tikai palielinās nesamo svaru.

Izvēlēties labāko un atbilstošāko, bez ilgas un nogurdinošas staigāšanas pa veikaliem, varam izvēlēties internetā. Apmeklējot interneta veikalu 220.lv, varam noskatīt tīkamāko par draudzīgām cenām, turpat atrodot arī visas skolēnam nepieciešamās kancelejas preces, ko salikt somā.

 

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : ,

Leave a Reply