Gatavošanās kāzām 10 soļos

Protams, gatavošanās kāzām ir tikpat atšķirīgas kā pašas kāzas, tāpēc iekļaut to 10 punktos šķiet vismaz sarežģīti, ja ne teju neiespējami. Taču – pamēģināsim…

Pirmais solis – saderināšanās viesības. Vai cits veids, kādā paziņosiet sev tuvākajiem radiniekiem un draugiem par gaidāmo notikumu – jūsu kāzām. Bet pavisam noteikti – informējiet mācītāju, pie kura vēlaties laulāties, un norunājiet tikšanos.

Otrais solis – ko mēs vēlamies? Ir būtiski, lai pašā plānošanas sākumā pāris savstarpēji vienotos par to, kā viņi vēlas pavadīt šo tik būtisko dienu – savas kāzas. Varbūt vēlaties atteikties no kāda tradicionāla kāzu dienas posma? Varbūt valsi aizvietot ar salsu? Varbūt jūs neciešat rozā krāsu? Varbūt jums par rozēm labāk patīk orhidejas?

Trešais solis – budžets. Ir svarīgi apzināties, cik varēsiet tērēt. Protams, budžetam nav jābūt negrozāmai summai, kur paredzēts viss līdz pēdējam santīmam. Drīzāk vajadzētu saprast, kādas ir aptuvenās tēriņu robežas. Rūpīgi izvēloties pakalpojumu sniedzējus, salīdzinot dažādus piedāvājumus un plānojot svinības laikus, jūs varēsiet arī ietaupīt. Plānojot budžeta sadali, paredziet rezervi iepriekš neplānotiem izdevumiem. Tādi ir gandrīz vienmēr.

Ceturtais solis – atbalsts. Visu jūs nevarat paveikt paši un tas arī nav nepieciešami. Izvēlieties uzticamus un jums tuvus cilvēkus, kuri jūs labi pazīst. Izlemiet, kas būs jūsu vedēji vai liecinieki.

Piektais solis – viesu saraksta izveide un ielūgumu izsūtīšana.

Sestais solis – pakalpojumu sniedzēju izvēle, kā arī vienošanās ar pakalpojumu sniedzējiem, līgumu slēgšana, priekšapmaksas. Sastādiet plānu, ja tas jums palīdzēs par visu atcerēties – sāciet ar laulību gredzeniem, kāzu kleitu, uzvalku līgavainim, svinību vietu, kāzu galda klājējiem…

Septītais solis – dāvanu iegāde. Jaunais pāris parasti sveic vedējus / lieciniekus, vecākus un vecvecākus. Ja kāzās piedalās bērni – kāda velte tiek sagādāta arī viņiem. Lieliska ideja ir arī kāzu loterija, kurā dāvanas saņem visas lozes (piemēram, lata vērtībā). Turklāt – ja to organizējat kā spēli, loterijas biļetes var arī mainīt pret ziedojumiem jaunās ģimenes budžetam. Atcerieties, ka nebūtu pieklājīgi prasīt par tām konkrētu summu.

Astotais solis – medusmēneša plānošana.

Devītais solis – vecmeitu / vecpuišu vakari.

Desmitais solis – atpūta. Pirms pašām kāzām centieties pēc iespējas neieplānot vairs nekādus sagatavošanās darbus. Atpūtieties, veltiet laiku sev un miegam, lai kāzu dienu varētu izbaudīt visā pilnība.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply