Vasara – īstais laiks skrituļošanai

skrituļslidasSiltais laiks, kas mūs brīdi pa brīdim aplaimo (kad nelīst), ir ideāli piemērots, lai ķertu vasaras labo laiku un nodotos dažādām sportiskām aktivitātēm svaigā gaisā. Skrituļslidošana nav pats nopietnākais sporta veids (teiks kāds), tomēr tas ir lielisks brīvā laika pavadīšanas veids svaigā gaisā – turklāt, ar visu ģimeni. Varam sagādāt skrituļslidas gan sev, gan bērniem un doties izbaudīt jauko laiku, balansējot uz slidu ritenīšiem. Parasti gan bērni ir tie, kas pirmie vēlas skrituļslidas un iemācās braukt, pēc tam vecāki – noskatoties bērnu panākumos un priekā – izvēlas pievienoties šajā nodarbē.

Skrituļošanai ir savi plusi, protams. Jo īpaši tad, kad ārā silti spīd saulīte un laiks patiešām ir jauks, braukšana ar skrituļslidām sagādā patiesu prieku. Skrituļošana ir ideāls veids kā atpūsties, tajā pašā laikā nedaudz arī pavingrot. Kad esam iemācījušies skrituļslidošanas pamatus, viegli noturam līdzsvaru un nebaidāmies no krišanas, var doties izbraukumos pa pilsētu vai parkiem. Ja patiešām labi esam iemācījušies skrituļot, vasarā ir iespējams spēlēt ielu hokeju vai pat futbolu uz skrituļslidām, kas būs gan papildus treniņš, gan ģimenes saliedēšanas spēle. Varam nodarboties arī ar ekstrēmo skrituļslidošanu, ja aizrauj ātrums un jūtamies jau tik zinoši, lai varētu veikt dažādus sarežģītus trikus.

Pastāv ļoti plaša un dažāda skrituļslidu izvēle – pēc ražotāja, materiāla, ritentiņu materiāla un vēl citiem parametriem. Tomēr pats pamats – ir divu veidu skrituļslidas – vienrindu un divrindu. Vienrindas skrituļslidas ir paredzētas tieši āra lietošanai, jo lieliski ripo arī par nelīdzenu ceļu un bedrēm. Tomēr citās valstīs ir izplatītas arī divrindu skrituļslidas, kas noder cilvēkiem, kuri prot arī slidot uz ledus, jo šīs slidas sajūtu ziņā atgādina parastās ledus slidas.  Turklāt, divrindu skrituļslidas var būt vislabāk piemērotas bērniem, kas tikko sākuši mācīties skrituļot.

Protams, gan mācoties braukt, gan jau esot gana labam skrituļotājam, bez kritieniem un savainojumiem neiztikt. Tas tā notiek visos sporta veidos, tomēr jau laikus varam nodrošināties ar dažādiem aizsarglīdzekļiem, ka, ja ne palīdzēs izvairīties no kritieniem, toties pasargās no smagākiem savainojumiem gan. Tieši tāpēc, noteikti nedrīkst aizmirst par aizsargājošu ekipējumu. Plaukstas locītavas lūzums vai sastiepums ir visizplatītākās traumas, tāpēc noteikti nepieciešams iegādāties locītavu aizsargus. Un pats galvenais atceries – nekad nedodies skrituļslidot bez ķiveres! Drošība ir pirmajā vietā vienmēr!

Sākums vienmēr ir pats viltīgākais un grūtākais, iespējams, pēc nedēļas jau nodarbe apniks (jo īpaši bērnam) un viss sagādātais ekipējums un skrituļslidas tiks atstātas aizmirstībai kaktā. Tāpēc nepieciešams pārliecināties, ka šī aktivitāte tiešām interesē, un tā nav tikai mirkļa iegriba. Varam sākt slidas aizņemoties vai izīrējot kādā nomas vietā. Šādi varam pavadīt braukājot pāris nedēļas, pirms nolejam pirkt savu ekipējumu Sākumā braukšanai labāk izvēlēties gludu trotuāru, kā arī izvairīties no bedrēm vai akmentiņiem, kas pagadās ceļā. Protams, sākumā pāris reizes sanāks nokrist. Bet ar laiku brauciens kļūs stabilāks un kritienu praktiski nebūs.

Un lai gan skrituļošana visbiežāk ir brīvā laika pavadīšanas veids un atpūta, daudzi to izvēlas tāpēc, ka tā var arī nedaudz pavingrot. 30 minūtes braucot ar skrituļslidām var sadedzināt aptuveni 285 kalorijas. Turklāt, regulāra braukšana ar skrituļslidām palīdzēs veidot ne tikai kāju un gurnu muskuļus, bet arī muguras lejasdaļas muskuļus, kas var būt īpaši noderīgs, jo tā tu izvairīsities no sāpēm un sastiepumiem.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply