Svarīgākā funkcija – elpot!

gaisa mitrinātājs

Ilgi nevarēju saprast – kāpēc katru rītu pamostos ar aizliktu degunu. Iesnu it kā nekad nebija, bet caur degunu no rītiem paelpot vispār nav iespējams. Protams, brīdī, kad šāda pamošanās kļuva apnicīga, sāku meklēt informāciju – kas, ko un kā risināt. Protams, kur gan citur šādu informāciju meklēt, ja ne internetā. Izrādās – vaininieks pie manas rītu problēmas – pārāk sauss gaiss mājās. Bez risinājuma salasījos vēl veselu rindu problēmu, ko izraisa sauss gaiss telpās. Neesmu gan no tiem bailīgajiem, kas salasās visādus brīnumus internetā un tad nu ķeras pie visiem iespējamajiem risinājumiem, jo tic visam. Tomēr pārāk sauss vai mitrs gaiss telpās ir liela problēma, kas veselībai nebūt par labu nenāk. Sauss gaiss slikti ietekmē ne tikai veselību, bet kaitē arī telpaugiem, mēbelēm, grīdām, bet putekļi sausā gaisā var būt par iemeslu dažādām alerģijām vai pat astmai. Gan arī pārāk mitrs gaiss telpās nav nepieciešams.

Ārsti un eksperti teic, ka optimālais mitrums telpās ir 40 līdz 60 procentiem, kamēr ieteicamā temperatūra – 18 līdz 20 grādi. Bet kā gan šādu, ideālo līmeni, noturēt. Te derot profesionālās mitrināšanas iekārtas.

Pastāv četri gaisa mitrinātāju tipi – karsta vai auksta tvaika mitrinātāji, gaisa mazgātāja tipa un ultraskaņas gaisa mitrinātāji. Visvienkāršākie no tiem – tvaika mitrinātāji. Piemēram, aukstā gaisa mitrinātājiem nepieciešams ūdens, kas jāielej tvertnē un tas darbosies ne tikai kā gaisa mitrinātājs, bet arīdzan kā attīrītājs no putekļiem. Savukārt karstā tvaika mitrinātāji darbojas līdzīgi kā elektriskās tējkannas – ūdens uzvārās un iztvaiko, mitrinot gaisu. No putekļiem attīra arī gaisa mazgātāji, kas darbojas līdzīgi kā aukstā tvaika mitrinātāji. Vismodernākie ir ultraskaņas gaisa mitrinātāji. Tajos iebūvēts higrometrs, kas mēra gaisa mitrumu telpā, strādā daudz klusāk kā tvaika mitrinātāji un atsevišķos modeļos iebūvēta arī sildīšana, kas iznīcina kaitīgos mikroorganismus.

Arī kopšana šādām iekārtām nav pārāk sarežģīta. Tā ietver kaļķakmens noņemšanu un regulāru kārtridžu maiņu, atkarībā no mitrinātāja tipa un modeļa. Jo mīkstāks ūdens tiks izmantots gaisa mitrinātāja tvertnē, jo retāka un vienkāršāka būs ierīces kopšana, toties uzturēšanās telpās, kur darbojas gaisa mitrinātājs, būs daudz patīkamāka un vieglāka.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai
Leave a Reply