Padomi, kas palīdzēs samazināt zobu jūtīgumu

zobārstsKurš gan nepazīst to sajūtu, kad, piemēram, iekožoties saldējumā, zobos pēkšņi parādās asas sāpes. Tas pats var gadīties arī tad, ja ēdam  vai dzeram saldus, skābus vai karstus produktus un dzērienus. Šī problēma nepiemeklē visus, taču ir pietiekami daudz cilvēku, kuri ikdienā cīnās ar zobu jutīgumu. Apskatīsim tā biežākos cēloņus, kā arī noskaidrosim, ko darīt, lai samazinātu zobu jutīgumu.

1.Pārcenšanās, tīrot zobus. Viens no izplatītākajiem zobu jutīguma iemesliem meklējams zobu tīrīšanas paradumos. Ja izmantojat zobu birstīti, kurai ir cieti sariņi, kā arī tīrāt zobus, spiežot un rīvējot birsti pārāk stingri pie zobiem, jūs nodarāt vairāk ļaunuma, nekā labuma. Šāda metode bojā gan zobu emalju, gan arī tā vidējo slāni – dentīnu, kā rezultātā zobi kļūst jutīgi. Lai tas nenotiktu, iemācieties tīrīt zobus maigi, tā teikt, ar jūtām, kā arī iegādājieties zobu birstīti ar mīkstākiem sariņiem.

2.Skābu ēdienu lietošana uzturā. Nē, protams, tie nav aizliegti, taču, bieži ēdot apelsīnus, citronus, greipfrūtus un citus augļus, kuri satur skābes, jūs varat nodarīt kaitējumu saviem zobiem. Skābajos augļos esošās skābes, ilgstoši saskaroties ar zobu emalju, to mīkstina, veicinot tās eroziju, proti, skābes to bojā un iznīcina. Lai skābie ēdieni neko sliktu nenodarītu jūsu zobiem, pēc ēšanas ieteicams izskalot muti arī ūdeni, savukārt, kad aptuveni pusstunda, iztīriet zobus ar birstīti.

3.Zobu griešana. Zobārstniecības speciālisti šo min kā vienu no populārākajiem zobu jutīguma iemesliem. Bruksisms jeb zobu griešanas process norisinās, kad cilvēks guļ, un paši to pat nemanām, tomēr, kad no rīta pamostamies, varam just galvassāpes, kuras radījis saspringums žokļa kaulā. Zobu griešanas rezultātā tiek bojāta zoba emalja, radot plaisas, kā arī jutīgumu.

4.Zobu aplikuma veidošanās. Nepietiekama mutes dobuma higiēna, kā arī pārāk bieža cukura patērēšana uzturā ir izplatītākie gingivīta jeb smaganu iekaisuma iemesli. Pārāk reti vai nepareizi tīrot zobus, netiek noņemts aplikums, kurā veidojas baktērijas. Tās, savukārt, izdala kaitīgas skābes, kuras bojā smaganas un veica zobu jutīgumu.

Neatkarīgi no tā, vai jūs iegādājaties pašu dārgāko vai lētāko zobu pastu un birstīti, nepareiza un pārāk reta mutes dobuma kopšana novedīs pie dažādām zobu un smaganu problēmām. Iegādājoties līdzekļus zobu kopšanai, pievērsiet uzmanību, vai, piemēram, pasta satur atbilstošu daudzumu fluorīdu. Arī tie var palīdzēt samazināt zobu jutīgumu. Turklāt, veidot mutes dobuma higiēnu, neaizmirstiet izmantot arī zobu diegu, kas palīdzēs atbrīvoties no ēdiena paliekām zobu starpās. Pēc zobu tīrīšanas vēlams muti izskalot ar tīru ūdeni.

Vēl viens padoms, kas palīdzēs uzturēt veselus un skaistus zobus – neaizmirstiet arī par zobārsta un zobu higiēnista apmeklējumu. Tā jūs ne tikai ietaupīsit naudu, kas būtu jāizdod, risinot nopietnākas zobu problēmas, bet arī izvairīsities no sāpēm.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai
Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply