Optiskais internets

Pašlaik ātrākais Latvijā pieejamais interneta veids ir optiskais internets. Atšķirībā no ierastajiem interneta veidiem, tā signālu nesūta ar elektronisku impulsu, bet gan gaismas staru palīdzību. Pielietotā tehnoloģija ne tikai nodrošina lielu ātrumu, bet arī nodrošina stabilu signālu un nemainīgu interneta ātrumu. Tas pašlaik ir pieejams tikai daļā Latvijas, tomēr optiskā interneta tīkls strauji paplašinās un ātrākais internets kļūst pieejams arvien lielākam cilvēku skaitam.

Optiskais internets ir modernākais pieejamais interneta veids Latvijā, ko valstī sāka ieviest pirms dažiem gadiem. Optiskā interneta projektu realizē lielākais elektronisko sakaru operators Latvijā Lattelecom. Sākotnēji optiskais internets bija pieejams tikai atsevišķos Rīgas mikrorajonos, bet pašlaik tas ir pieejams ne tikai Rīgā, bet arī vairākās citās Latvijas pilsētās, turklāt tā tīkls strauji paplašinās. Optisko internetu jau var lietot Jelgavā, Daugavpilī, Siguldā, Liepājā un citur. Ar precīzām adresēm, kur optiskais internets jau ir pieejams, kā arī ar vietām, kur to plānots ieviest tuvākajā laikā var iepazīties speciāli izveidotajā interneta vietnē optika.lattelecom.lv.

Optiskais internets no parastajiem interneta veidiem, ko pārraida izmantojot vadu tīklu, atšķiras ar pielietoto tehnoloģiju. Metāla vadu vietā optiskā interneta signāla pārraidei izmanto īpašu optiskās šķiedras kabeli un elektronisko impulsu vietā interneta signālu pārraida ar gaismas staru jeb lāzera palīdzību. Tas ļauj ne tikai ievērojami palielināt interneta ātrumu, bet arī izvairīties no dažādiem zudumiem, nodrošinot stabilu savienojumu ar nemainīgu ātrumu.

Maksimālais optiskā interneta ātrums pašlaik ir līdz pat 500 megabitiem sekundē. Ātrākais optiskais internets ir pieejams tikai Lattelecom VIP klientu komplekta abonentiem. Tā cena ir 50,39 lati mēnesī. VIP klientu komplekts iekļauj optiskā interneta, interaktīvās televīzijas un tālruņa pieslēgumu.

Optiskais internets pieejams arī atsevišķi, Lattelecom piedāvā vairākus tarifu plānus:

  • Internets 1 – optika – maksimālais interneta ātrums ir līdz 20 megabitiem sekundē, tā cena ir 9,98 lati mēnesī;
  • Internets 3 – optika – maksimālais interneta ātrums ir līdz 100 megabitiem sekundē, tā cena ir 14,98 lati mēnesī;
  • Internets 4 – optika – maksimālais interneta ātrums ir līdz 200 megabitiem sekundē, tā cena ir 19,98 lati mēnesī.

Plašāka informācija par iespējām pieslēgt optisko internetu ir pieejama uzņēmuma Lattelecom mājas lapā.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply