Optiskā interneta attīstība Latvijā

Dažu gadu laikā informāciju tehnoloģijas mainījušās neticamos tempos, turklāt piedāvājot arvien modernākas iespējas. Tas attiecināms arī uz interneta lietošanas iespējām. Vēl salīdzinoši nesen interneta pieslēgums ar ātrumu ap desmit megabitiem sekundē šķita lielisks un absolūti pietiekošs izklaides un darba vajadzībām, taču nepagāja ne pāris gadi, kad tas jau tika atzīts par gausu mūsdienu tehnoloģiju iespēju. Lielākoties visā Latvijā šobrīd par standartu kļuvis interneta pieslēgums ar pastāvīgo datu pārraides ātrumu vismaz simts megabiti sekundē. Šādu un vēl krietni lielāku ātrumu nodrošina jaunākās paaudzes interneta pieslēgums caur optisko tīklu.

Optiskais internets ir jaunākā nākotnes tehnoloģija, kas strauji iekaro savu vietu Latvijā. Unikālā ātruma, nevainojami drošas datu apraides un augstās kvalitātes, kā arī stabilā signāla, ko nevar ietekmēt nekādi ārējie faktori, dēļ optiskajam internetam pašlaik nav konkurentu.

Latvijā optisko internetu piedāvā vairāki provaideri, tostarp zināmie uzņēmumi „IZZI” un „Baltkom”. Tomēr plašākais šī pakalpojuma pieejamības pārklājums un lielākais ātrums ir pieejams „Lattelecom” klientiem. „Lattelecom” arī bija pirmais elektronisko pakalpojumu sniedzējs, kurš Latvijā piedāvāja šo neticami ātro internetu. Tā optiskajā tīklā iespējams abonēt interneta ātrumu līdz pat 500 megabitiem sekundē, kas ir lielākais interneta ātrums, kāds līdz šim privātpersonām piedāvāts Latvijā un Eiropā.

„Lattelecom” optisko internetu klientiem sāka piedāvāt 2009. gadā. Tolaik maksimālais ātrums šim internetam bija līdz simts megabitiem sekundē. Gada otrajā pusē uzņēmums vairākkārtīgi palielināja optiskā interneta ātrumu, klientiem jau piedāvājot absolūti un neticami zibenīgu datu pārraidi – līdz 500 megabitiem sekundē.

Pirmie „Lattelecom” optisko internetu varēja sākt lietot Zolidūdes iedzīvotāji Rīgā, vēlāk arī citos galvaspilsētas mikrorajonos – Ķengaragā, Purvciemā, Pļavniekos, Ziepniekkalnā un citviet. Savukārt pirmā pilsēta ārpus Rīgas, kurā bija pieejams optiskais internets, bija Jelgava, vēlāk arī Daugavpils un Salaspils.

Šogad optiskais internets ir pieejams visā Latvijā. Šā gada vidū optiskā interneta tīkls bija izbūvēts vairāk nekā 45 pilsētās un apdzīvotās vietās. „Lattelecom” ātrgaitas internets nu pieejams jau 425 tūkstošiem mājsaimniecību visā Latvijas teritorijā.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply