Mājas jumta renovācija

Kad pienācis laiks mājas jumta renovācijai, tad vienmēr rodas jautājums, kurš jumts būs vispiemērotākais. Monier piedāvātie dakstiņu jumti ir gan noturīgi pret ārējiem un iekšējiem apstākļiem, gan vizuāli skaisti, gan arī ar ilgu garantijas termiņu.

Lai uzzinātu, vai dakstiņu jumts ir piemērots konkrētajai mājai, respektīvi, tās konstrukcijai, nepieciešams veikt nestspējas pārbaudi. Tajā iespējams aplūkot, vai dakstiņu jumta smagums būs atbilstošs mājas izturībai. Kā zināms, dakstiņu jumts ir smagāks par šīferu vai skārda jumtu, tomēr visbiežāk tas tiek uzskatīts par pārāk nepamatoti smagu. Patiesībā vislielāko smagumu rada tieši ārējie apstākļi, piemēram, sniegs un vējš, nevis pats jumts. Dakstiņu jumts patiesi ir viens no vislabākajiem aizsargātājiem un uztur māju sausu un elpojošu bez jebkādiem pelējumiem vai mitrumiem.

Veicot mājas jumta renovāciju, pirms dakstiņu jumta uzlikšanas, jāizvēlas atbilstošs zemsegums, kurš ļaus gaisam pareizi cirkulēt un, protams, palīdzēs noturēt dakstiņu jumtu. Monier piedāvā visdažādākos māla un betona daktiņu jumtus. Māla dakstiņu jumti ir dabīgi un kalpo patiešām ilgi. Pats māls kā materiāls ir ilgmūžīgs un laika gaitā paliek tikai skaistāks, tāpēc māla dakstiņu jumtus ir izdevīgi likt, jo tie izturēs arī visdažādākās temperatūras svārstības. Līdzīgi ir arī ar betona dakstiņu jumtiem, tomēr tie laika gaitā nekļūs tik vizuāli baudāmi kā māla dakstiņu jumti. Šis arī ir galvenais iemesls, kāpēc māla dakstiņu jumti ir dārgāki par betona.

betona dakstinimala dakstini

Mājas jumta renovāciju jeb jauna jumta uzlikšanu var veikt arī pats:

  • vispirms jāuzklāj zemsegums (rūpējas par dakstiņu svaru un mitruma aizsargāšanu);
  • jāuzklāj latojums (koka latas) uz zemseguma;
  • pie latojuma jāpiestiprina dakstiņi (jāsāk no jumta apakšējās daļas uz augšu);
  • dakstiņi jāpiestiprina ar speciālām skrūvēm.

Klājot jumtu, jāņem vērā arī papildu aprīkojuma nepieciešamību, piemēram, kāpnes, tiltiņi u.c., kā arī īpaša uzmanība jāpievērš jumta korei, jo tā ir jumta daļa, kura sniegam, lietum, vējam un citiem laikapstākļiem tiek pakļauta visvairāk. Monier šai jumta daļai piedāvā arī īpaši izstrādātus dakstiņus, lai jumts būtu ilgmūžīgs.

Mājas jumta renovācijai ar ieteikumiem var palīdzēt Monier jumtu meistars, savukārt, ja palīdzība nepieciešama arī jumta uzlikšanai, tad Monier ieteiks arī atbilstošus meistarus, kas palīdzēs jumta uzklāšanā.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply