Internets Kuldīgā

Kuldīga ir viena no senākajām Hanzas pilsētām Kurzemē. Pilsēta atrodas pie Ventas rumbas. Pats Kuldīgas novada centrs ir mērāms 155 kilometros no Rīgas. Attālums no galvaspilsētas nekādā ziņā neierobežo iedzīvotājus interneta pakalpojumu jomā. Tieši otrādi – šajā pilsētā darbojas daži provaideri, kuri nav pieejami Rīgā, bet vairāk balstās uz pakalpojumu nodrošināšanu kurzemniekeim.

Viens no Kurzemes ievērojamākajiem provaideriem ir MCK, kas piedāvā sinhronu interneta ātrumu Talsos, Kuldīgā, Brocēnos un Saldū. Interneta lejupielādes un augšupielādes ātrums līdz 3,3 Mbit/s izmaksās 4,00 latus mēnesī, jo ātrāku internetu vēlēsieties, jo vairāk par to būs jāmaksā. Bet par 9 latiem mēnesī Jūs varēsiet pieslēgt arī   televīziju ar 35 programmām.

Internetu un televīziju komplektos piedāvā arī IZZI un Lattelecom, taču iedzīvotāju novērojumi liecina, ka Lattelecom ir drošāka un nemainīgāka interneta pieslēguma stabilitāte.  Viens no izdevīgākajiem piedāvājumiem ir ekonomiskā interneta pieslēgums ar mēneša abonēšanas maksu –  6,90 Ls. Kuldīgā, lielākajā pilsētas daļā tiek piedāvāts moderns optiskais internets. Piemēram, internets optika 3 + TV ir viens no labākajiem pieslēguma variantiem, kuram vari pieslēgt arī televīziju un tas viss būs pieejam tikai par 19.98 latiem mēnesī.

Kompānija Lattelecom Latvijā ir izveidojusi vairāk nekā 1000 bezvadu interneta (Wi-Fi) pieejas punktus, no kuriem vairāk, kā 20 darbojas Kuldīgā. Wi-fi interneta lietošanai ir nepieciešams lietotājvārds un parole, ko var saņemt sms veidā, zvanot pa tālruni  vai  samaksājot par pakalpojumu ar kredītkarti Wi-Fi piekļuves vietās no autorizācijas loga. Šāda pakalpojuma cena būs 1,96 lati diennaktī vai 2,98 Ls nedēļā, taču izdevīgāk ir ņemt pieslēgumu uz mēnesi par 5,04Ls mēnesī. Lattelecom darbinieki norāda, ka vairāku Lattelecom pakalpojumu komplektu abonenti (klienti) publisko bezvadu internetu var izmantot bez papildus maksas.

Kuldīgā veiksmīgi darbojas arī  PCABC (darbojas tikai Kuldīgas, Skrundas, Alsungas novados) un IZZI internets. PCABC piedāvātais internets Kuldīgā pieejams par cenu sākot no 7 latiem mēnesī ar salīdzinoši mazu interneta ātrumu. Savukārt IZZI kabeļinternetu var pieslēgt sākot ar 12,60Ls mēnesī, taču jāņem vērā, ka visās mājsaimniecībās to nevar ierīkot.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply