Interneta pieslēguma veidi Latvijā

DSL internets, optiskais internets, mobilais internets un kabeļinternets ir tikai daži no Latvijā pieejamajiem interneta pieslēguma veidiem. Salīdzinoši plašais piedāvājums nereti liek apmulst par to, kuru no interneta pieslēguma veidiem izvēlēties un kā tie atšķiras viens no otra. Piedāvājam Jums nelielu ieskatu populārākajos interneta pieslēguma veidos, lai palīdzētu izvēlēties labāko.

Pašlaik viens no populārākajiem interneta pieslēguma veidiem Latvijā ir Lattelecom DSL internets. Tas pieejams praktiski visur Latvijā – gan Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās. Daudzviet tas ir vienīgais pieejamais interneta pieslēguma veids, ja neskaita mobilo internetu. Tieši plašā pieejamība padara DSL internetu populāru, jo ar citiem rādītājiem tas bieži nespēj konkurēt ar citiem interneta pieslēguma veidiem. Proti, DSL interneta ātrums nav īpaši liels – no diviem līdz 10, atsevišķos reģionos līdz 20 megabitiem sekundē. Tā cena ir sākot no apmēram septiņiem latiem mēnesī.

inerneta piesleguma veidi

Tāpat ļoti pieejams ir mobilais internets. No citiem interneta pieslēguma veidiem tas atšķiras ar ierobežoto pieejamo datu apjomu un to, ka to iespējams uztvert pa gaisu, bez vadu palīdzības. Tas ir īpaši ērti portatīvo datoru lietotājiem. Mobilā interneta ātrums parasti ir salīdzinoši neliels – tikai daži megabiti sekundē. Daži operatori gan piedāvā mobilo internetu ar ātrumu līdz 20 megabitiem sekundē.

Pilsētās ļoti populārs un pieejams ir kabeļinternets. Šis interneta pieslēguma veids gan ir pieejams tikai pilsētu un blīvi apdzīvotu vietu iedzīvotājiem. To pārraida, izmantojot speciālu kabeļu tīklu un tā izbūve vietās ar mazu iedzīvotāju skaitu būtu neefektīva. Kabeļinterneta ātrums parasti ir ap 100 megabitiem sekundē un tas maksā ap 10 latiem mēnesī.

Modernākais un ātrākais interneta veids Latvijā pašlaik ir optiskais internets. Tā ātrums var sasniegt līdz pat 500 megabitiem sekundē. Tas iespējams pateicoties signāla pārraidei ar gaismas staru nevis elektronisku impulsu palīdzību. Optiskā interneta tīkla izbūve pašlaik notiek ļoti aktīvi un optiskais internets jau ir pieejams ne tikai Rīgas, bet arī citu lielāko pilsētu iedzīvotājiem.

Latvijā pieejami arī vairāki citi interneta pieslēguma veidi, piemēram, satalītinternets un rdiointernets.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply