Ekstrēmās jeb in-line skrituļslidas

Tie, kas interesējas par skrituļslidošanu, noteikti ir pamanījuši, ka pieejami dažādi skrituļslidu veidi: ātruma, ekstrēmās, fitnesa, hokeja u.tml. Vienas no populārākajām ir ekstrēmās jeb skrituļslidas, kas paredzētas ekstrēmajai skrituļsidošanai ko dēvē arī par inline. Inline ir skrituļslidošanas veids, kurā tiek izpildīti dažādi triki un slaidi (slaidi – slīdēšana pa krantīm, apmalēm, trubām u.tml.).

Inline skrituļslidošana populāra arī Latvijā

Droši vien daudzi ir pamanījuši savas pilsētas skeitparkos aktīvus jauniešus, kas mēģina izpildīt trikus pa rampām un citus sarežģītus trikus (lēcienus, griezienus, slaidus, salto u.c.). Kopā ņemot, inline skrituļslidošana Latvijā ir diezgan populāra, jo tiek rīkoti arī speciāli turnīri, kur katrs spēj parādīt savas prasmes un iemaņas šajā ekstrēmajā sporta veidā.

Ekstrēmās skrituļslidas pēc savas uzbūves atšķiras no tipiskajām skrituļslidām:

  • Tām ir mazāki riteņi nekā citām skrituļslidām, lai varētu veiklāk veikt manevrus;
  • Slidām bieži slidām ir divi riteņi, nevis četri kā parasti;
  • Rāmja vidū ir iedobums, kas paredzēts, lai varētu slaidot;
  • Izmantoti kvalitatīvi materiāli un īpaši izturīgas plastmasas, lai slidas neplīst un netiek bojātas pie triecieniem.

Vieni no populārākajiem ekstrēmo skrituļslidu ražotājiem ir, piem., USD, Xsjado u.c. Atkarībā no ražotāja un specifikas, cenas šīm slidām var ļoti atšķirties. Iesācēji var iegādāties savas pirmās inline skrituļslidas pat par 50 latiem, bet profesionālā līmenī cenas var būt pie vairākiem simtiem. Protams, noteikti var atrast arī lētākas, bet šajā gadījumā lielveikala variants pa Ls 18.99 nederēs.

Inline skrituļslidām svarīga to kvalitāte

Inline skrituļslidošanai svarīgi, lai slidas ir kvalitatīvas. Dārgākie skrituļslidu modeļi ir veidoti no kvalitatīvākiem materiāliem, līdz ar to arī slidas kalpos ilgāk, jo šis sporta veids nav no tiem „mierīgākajiem” un kritieni ir neizbēgami. Vislabāk slidas pirkt specializētajos velo preču veikalos vai, piem., interneta veikalos, kur parasti pieejams plašs dažādu populāru ražotāju slidu klāsts.

Inline skrituļslidošana ir labs veids atpūtai un formas uzturēšanai, pat tad, ja ar to neaizraujas profesionālā līmenī, bet tas ir vienkārši kā hobijs. Tiem, kam radusies interese par šo sporta veidu, var kaut vai internetā atrast un noskatīties daudzus iespaidīgus video, kur šīs skrituļslidošanas veida meistari (un ne tikai) demonstrē vienkārši galvu reibinošus trikus.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiOne Response to “Ekstrēmās jeb in-line skrituļslidas”

  1. Baiba says:

    Kur var atrast lētākās ekstrēmās skrituļslidas??? Kuros veikalos?? Nepieciešams 38 vai 39 izm.

Leave a Reply