Dziļurbums tīra un kvalitatīva dzeramā ūdens ieguvei

Dziļurbums jeb artēziskā aka ir urbums, kas ļauj iegūt tīru un kvalitatīvu ūdeni no dziļākajiem zemes slāņiem. Tā kā ūdens ir pasargāts no bakterioloģiskā piesārņojuma, to bez raizēm var lietot uzturā. Dziļurbumu ierīkošana ir uzdevums, ko iespējams paveikt tikai, izmantojot speciālu aprīkojumu un tehniku. Latvijā šo pakalpojumu un citus darbus, kas saistīti ar ūdens apgādi, piedāvā SIA Ground Water.

Dziļurbumos ūdeni iegūst no pazemes ūdens horizontiem, ko satur plaisaini dolomīta vai smilšakmens slāņi. Šie horizonti atrodas dziļi zem zemes un ir pasargāti no bakterioloģiskā piesārņojuma. Tas nozīmē, ka ūdens ir tīrs un kvalitatīvs. Parasti dziļurbumu ierīkošana notiek no 30 līdz 120 metru dziļumā.

Tas, cik dziļš būs urbums, ir atkarīgs no vairākiem faktoriem:

  • Ūdens pieejamības noteiktā dziļumā;
  • Nepieciešamā ūdens daudzuma;
  • Ekonomiskajām iespējām.

Dažādos dziļumos pieejamais ūdens daudzums var atšķirties. Ir vietas Latvijā, kur salīdzinoši liels ūdens daudzums, kas ir pasargāts no bakterioloģiskā piesārņojuma, pieejams jau 25 metru dziļumā, bet citās vietās dziļurbumam patiešām nepieciešams būt 120 metrus un pat vairāk dziļam.

No grunts īpašībām un tā, kādos zemes slānos ūdens ir iegūts, atkarīgs ne tikai tā pieejamais daudzums, bet arī ķīmiskais sastāvs. Piemēram, no smilšakmens slāņiem iegūtajā ūdenī var būt paaugstināts dzels saturs, bet ūdens, kas iegūts no dolomīta slāņiem, var būt ar paaugstinātu dzelzs saturu.

Dziļurbuma ierīkošana (http://www.udensjums.lv/lv/pakalpojumi/dzilurbuma-aka-arteziskais-urbums ) parasti aizņem no trīs līdz 10 dienām. Tās ilgums ir atkarīgs no urbuma dziļuma un nepieciešamajiem papildus darbiem, piemēram, papildus filtru, ūdens atdzelžošanas vai mīkstināšanas iekārtu nepieciešamības. Dziļurbumos ievieto speciālas biezsienu plastikāta, nerūsējošā tērauda vai parastā tērauda caurules. Urbuma filtra daļu aprīko ar perforētu cauruli.

Dziļurbumu ierīkošana nav vienīgais pakalpojums, ko piedāvā SIA Ground Water. Ir pieejami arī citi ar ūdens ieguvi saistīti pakalpojumi, piemēram, dziļurbumu tamponāža un rekonstrukcija, ūdens spices ierīkošana un ūdens apgādes sistēmu izveide. Plašāka informācija par šiem un citiem pakalpojumiem ir pieejama uzņēmuma mājas lapā udensjums.lv.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply