DSLR jeb Spoguļkameras

Spoguļkameras (DSLR jeb digital single-lens reflex) sniedz plašas iespējas fotografēšanas procesā un ļauj fiksēt mirkli atbilstoši augstākās klases standartiem. Spoguļkameru pazīstamākie ražotāji ir Canon un Nikon, kas piedāvā kameras plašā cenu amplitūdā. Tas tāpēc, ka kameras ir pielāgotas gan tiem, kas vēl tikai apgūst fotogrāfiju, gan tiem, kurus jau var dēvēt par profesionāļiem šajā jomā un kam labai kamerai nekādu līdzekļu nav žēl.

Der zināt:

  • Spoguļkamerās izmanto mehānisku spoguļu sistēmu un pentaprizmu, lai no objektīva gaismu pārnestu uz optisko „actiņu”, caur kuru skatās fotografējot.
  • Caur objektīvu ieplūst gaisma, kura atduras pret spoguli, nonāk līdz pentaprizmai un apgriežas par 90 grādiem un parādās „actiņā”.
  • Fotografējot spogulis paceļas un gaisma tiek ielaista sensorā, kurš uztver gaismu un to pārveido fotogrāfijā.
  • Mūsdienīgākajām kamerām ir live view, tāpēc, lai redzētu ko fotografē var izmantot gan actiņu, gan šo live view ekrānu.
  • Visām spoguļkamerām slēdži ir apzīmēti ar cipariem, kas parāda slēdža ātrumu – laiku, ko pavada kamera zīmējot attēlu uz sensora un to parasti mēra sekundēs vai sekundes simtdaļās.
  • Viens no galvenajiem parametriem fotogrāfijā ir ISO jeb gaismjūtība. Tas ir skaitlis, kas padara fotogrāfiju gaišāku – jo lielāks skaitlis, jo gaišāka fotogrāfija.
  • Spoguļkameras ir automatizētas, bet tām var uzstādīt manuālo vadību, kad fotogrāfs var mainīt slēdža ātrumu, fokusu un citus uzstādījumus.

Spoguļkamera vislabāk kalpo profesionālā līmenī

Iegadāties spoguļkameru ir vērts, ja ir vēlme pievērsties fotografēšanai nopietnā līmenī. Tas tāpēc, ka ar vienu spoguļkameru pašam noteikti šķitīs par maz un gribēsies izmēģināt dažādus objektīvus, ārējo zibspuldzi u.c. Tāpat vēl var iegādāties statīvus, tāpēc visu kopā ņemot jārēķinās, ka būs nepieciešami vēl papildus līdzekļi.

Ja ir iegādāta soguļkamera, būtu grēks neizmantot visas tās sniegtās priekšrocības. Ja nu fotografēšanā nav īpašu iemaņu, bet ir vēlme tās attīstīt, tad vērts apsvērt foto kursu apmeklēšanu. Ja prot izmantot visas spoguļkameras sniegtās priekšrocības, tad diez vai kāda cita kompakamera var turēt līdzi.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply