Cik svarīga ir ģeoloģiskā izpēte

ģeoloģiskā izpētePirms dažādu ēku un ceļu būvniecības plānošanas būtiski veikt ģeoloģisko izpēti, lai noskaidrotu grunts sastāvu, kā arī citas īpašības. Jebkuras celtnes stabilitāte, kvalitāte un drošība lielā mērā atkarīga no tās pamatu kvalitātes. Pirms pamatu projektēšanas būtiski veikt izpēti, lai noteiktu grunts īpašības. Pretējā gadījumā var rasties dažādas problēmas- ēkas grimšana, dažādas plaisas un citi bojājumi. Šādas problēmas var radīt daudz lielākus izdevumus nekā profesionāli veiktas ģeoloģiskās izpētes.

Pirms ģeoloģiskās izpētes notiek apspriede ar pasūtītāju. Ņemot vērā dažādus faktorus, speciālists iesaka piemērotākās izpētes metodes- piemēram, urbšanu, grunts parauga noņemšanu un dažādas citas metodes, lai pēc iespējas precizāk un kvalitatīvāk veiktu visus nepieciešamos izmeklējumus.

Pēc ģeoloģiskās izpētes pasūtītājs saņem informāciju par iegūtajiem rezultātiem.Tajā minēti gan vispārīgie raksturojumi, gan analīžu un mērījumu rezultāti un rekomendācijas.

Viena no kompānijām, kas veic kvalitatīvu ģeoloģisko izpēti visā Latvijas teritorijā, ir SIA „Ground Water”. Sīkāka informācija par kompānijas darbību pieejama tās mājas lapā www.udensjums.lv.

Arvien vairāk cilvēku pirms ēkas vai citas būves projektēšanas izvēlas veikt ģeoloģisko izpēti. Veikt būvniecības darbus bez ģeoloģiskās izpētes var būt ne tikai bīstami, bet var sanākt arī ļoti dārgi. Ja ēkas pamati zaudēs balstu, ēka var sašķiebties, var rasties nopietnas plaisas, kā arī ēka var sākt grimt. Šo problēmu novēršana prasa lielus līdzekļus, tāpēc arī ir tik būtiski pirms tam veikt ģeoloģisko izpēti un tikai pēc tam uzsākt plānotos būvniecības darbus.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply