Piemērota gultas veļa zīdaiņiem – kvalitatīva miega atslēga?

gultas veļaKatrā dzīves solī vecāki savam bērnam tiecas nodrošināt vislabāko komfortu un dzīves kvalitāti, pat ja tā – tikai gultas veļa, kurā bērns guļ. Tomēr, pigu.lt speciālisti apgalvo, ka kaut arī gultas veļa zīdaiņiem būtiski ietekmē to miega kvalitāti, zīdainim, vēloties nodrošināt vislabāko komfortu miega laikā, uzmanību nepieciešams pievērst vēl dažiem aspektiem.

Vispirms, būtiski ir izvēlēties atbilstošu zīdaiņa gultu un matraci, kas nerada draudus zīdaiņa drošībai miega laikā. Ja nolemjat izmantot pārpirktu vai draugu/tuvinieku dāvinātu zīdaiņa gultu, ir jābūt vēl uzmanīgākiem un pirms lietošanas tā rūpīgi jāaplūko un jāpārliecinās, ka uz tās nav redzamu lūzumu, tā nejūk, vai tai nav atskrūvējušās skrūves u. c. Turklāt, gultas matracim ir ideāli jāatbilst gultai – no matrača līdz gultas malām ir jābūt ne lielākai kā divu pirkstu platai atstarpei.

Aizsardzība pret sasišanos no gultas iekšpuses (polsterējums) nav būtiska, taču, ja, tomēr esat nolēmis to izmantot, izvēlēties plānāku polsterējumu. Kaut instinktīvi mums gribas rīkoties pretēji, taču ir būtiski atcerēties, ka mīksta un bieza aizsardzība nav gana droša. Aizsarglīdzekļiem ir jābūt stingri piestiprinātiem pie redelēm, lai tie nebūtu pārāk brīvi un nenoslīdētu.

Gultas matraci ir būtiski pārklāt ar mitruma necaurlaidīgu pārklāju ar mīkstu segumu, kas sniegs siltumu un ērtumu aukstās ziemas dienās, turklāt, būs daudz drošāks, patīkamāks un ērtāks par parastiem ar plastmasas vai gumijas pārklājiem pārklātiem matračiem. Matracis pārklājiet ar kokvilnas palagu ar gumiju, kas stingri apņem matraci un nenoslīd no tā, pat aktīvākajā mazuļa miega laikā.

Daudzi vecāki tiecas savus bērnus miega laikā pēc iespējas siltāk apsegt. Tomēr 220.lv speciālisti apgalvo, ka silta gultas veļa zīdaiņiem (piem.: dubultā sega u. c.) ne vienmēr ir pati labāka izvēle, jo pārāk liels siltums miega laikā var radīt smagas slimības un citas nepatīkamas sekas. Vēloties, lai jūsu bērns vienmēr justos silti, vislabāk mazulim ir uzģērbt speciālu pidžamu vai pārklāt viņu ar speciālu plediņu-aploksni. Tomēr, ja izlemjat labāk bērnu pārklāt ar segu, tad to izvēlieties pēc iespējas plānāku.

Zīdaiņiem līdz apmēram 2 gadu vecumam nav rekomendējams gultā turēt jebkādus priekšmetu – grabuļus, spēlēs u. c. Turklāt, tāda vecuma mazuļiem vajadzētu gulēt uz ļoti plāna spilvena vai vispār bez tā. Izvairieties izmantot sintētiskus, nedabiskus gultas veļas pārklājus, centieties izvēlēties gultas veļu, kura būtu pildīta ar dabiskām pildvielām. Turklāt, pārliecinieties, ka zīdaiņu gultas veļa un pārklāji nav ar nekādiem rotājumiem, piemēram, virvēm, kas var aptīties ap kalu vai radīt negatīvas sekas.

Gala rezultātā, būtiski ir pievērst uzmanību arī tam, kur jūsu bērns guļ un kādā pozā to dara. Vislabāk būtu, ja zīdainis gulētu uz muguras, jo ir zinātniski pierādīts, ka zīdaiņi, kuri guļ uz muguras, retāk slimo ar smagām slimībām. Turklāt, būtiski ir pievērst uzmanību arī tam, kādos apstākļos jūsu bērns guļ ārpus mājas, piemēram, apciemojot savu vecmāmiņu – ideāli būtu, ja gan mājās, gan ciemos bērns gulētu vienādos apstākļos.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply