Izvēlamies dzīvojamās istabas mēbeles

grīdas plauktiIevākšanās jaunā mājoklī, remonts vai kādi citi apstākļi ir tie, kuri mums parasti kalpo par iemeslu iegādāties svaigas, modernas un praktiskas mēbeles. Plānojot dzīvojamās istabas iekārtojumu, mēbelēm ir īpaša nozīme, taču, lai viss interjers būtu saskaņots un funkcionāli pielāgots tavām vēlmēm, ir jāņem vērā vairākas lietas.

Plāno telpas iekārtojumu

Ja dzīvojamā istabā atradīsies pārāk daudz mēbeļu, tā izskatīsies pārbāzta savukārt, ja mēbeļu būs pārāk maz – telpa nebūs omulīga un liksies tukša.

Pirms ievies savas idejas reālajā dzīvē, labāk tās uzlikt uz papīra, proti, uzzīmēt plānu, kā un kur izvietosi katru mēbeli. Tāpat, iegādājoties mēbeles, ir svarīgi ņemt vērā to izmērus, kurus pēc tam vari pielāgot telpai, izgriežot no papīra mēbeļu pamatnes lielumu prototipus un izvietojot tos uz grīdas, lai redzētu, cik daudz vietas tās realitātē aizņems.

Prātīgākais solis, ko tu vari darīt ir, izkārtot mēbeles ar istabas centrālo punktu, piemēram, TV vai kamīnu. Tālāk tām var tik pielāgoti dīvāni, mīkstie krēsli, grīdas plaukti, skapji, sekcijas, kā arī citi elementi.

Sāc ar pamatiem

Dzīvojamā istabā uzmanība jāpievērš sēdvietām. Tām jābūt ērtām, kā arī jāpadomā par to, kur sēdēs ciemiņi, kad tie pie tevis viesosies. Tu vari izvēlēties stūra dīvānu, klasisko divvietīgo vai trīsvietīgo dīvānu, kuru papildināt ar mīkstajiem krēsliem, kā arī citus variantus. Savu izvēli izdari, vadoties pēc tām, cik daudz vietas ir telpā.

Izvērtējot materiālus, labāk dot priekšroku tādiem, kurus ir viegli tīrīt un uz kuriem nav tik ļoti pamanāmi pleķi un netīrumi. Īpaši svarīgi tas ir gadījumos, kad mājās atrodas bērni un dzīvnieki. Krāsu vari izvēlēties pēc savas gaumes, taču tai jābūt saskaņotai ar citiem interjera elementiem. Neitrālākas krāsas dīvānu lieliski atdzīvina košāki spilveni, kurus ik pa laikam var mainīt.

Izvēlies citus elementus

Pēc tam, kad izvēlēti galvenie dzīvojamās istabas elementi, pievieno pārējos. Tie var būt iekaramie vai grīdas plaukti, kafijas galdiņš, puķu podu statīvi, kā arī, protams, lampas. Tos izvēloties, ņem vērā istabas pielietojumu. Ja, piemēram, tev vakaros patīk apsēsties dīvānā un palasīt grāmatu, pie tās derētu novietot stāvlampu.

Visam jābūt kompaktam

Ja vēlies ietaupīt vietu un radīt plašuma sajūtu telpā, meklē kompaktas mēbeles. Izvelkamie dīvāni, saliekamie galdiņi utt. būs laba izvēle. Arī tādas lietas kā pufi būs noderīgas, it īpaši jaunu cilvēku mājokļos, kuriem patīk piešķirt telpām modernu atmosfēru. To visu var papildināt ar viegliem un gaišiem plauktiem vai galdiņu, kas neaizņem daudz vietas.

Papildini dzīvojamo istabu ar interesantām fotogrāfijām vai gleznām pie sienas, pulksteni, svecēm, iekštelpu puķēm vai, piemēram, vienu, lielāku palmveidīgu augu, kas ienesīs telpā dzīvīgumu.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply