Ko izvēlēties video spēlēm – personālo datoru vai spēļu konsoli?

spēļu konsolesMūsdienās daudzi aizraujas ar video spēlēm, tādēļ arvien aktuālāks kļūst jautājums, kādu ierīci šim nolūkam izvēlēties – personālo datoru vai spēļu konsoli? Turpinājumā daži aspekti, ko ņemt vērā, izvēloties vienu vai otru variantu.

Izmaksas

Viens no būtiskākajiem aspektiem ir cena. Piemēram, labs, video spēlēm piemērots dators izmaksā dārgāk nekā spēļu konsoles (skatīt https://220.lv/lv/datortehnika/spelu-konsoles/spelu-konsoles), taču tas var būt labs ilgtermiņa ieguldījums. Datoru laika gaitā var uzlabot, aprīkojot to ar jaunām komponentēm, savukārt spēļu konsoles ik pa laikam būs jāiegādājas no jauna. Jāpievērš uzmanība arī tam, ka spēļu konsolēm paredzētās video spēles parasti ir dārgākas, nekā datoriem paredzētās. Šo iemeslu dēļ kā izdevīgāko īstermiņa risinājumu var minēt spēļu konsoles, savukārt labākais risinājums ilgtermiņā būs PC.

Attēla kvalitāte

Svarīgs aspekts ir arī video spēles attēla kvalitāte – grafika. Ņemot vērā, ka attālums no spēlētāja līdz TV ekrānam ir tālāks nekā līdz datoram, ražotāji mēdz taupīt uz spēļu grafikas kvalitāti, jo nepilnības TV ekrānā ir daudz grūtāk pamanīt. Ja svarīgāks par attēla kvalitāti ir spēles saturs, tad spēļu konsole var būt lielisks variants, taču PC kvalitātes ziņā ir soli priekšā konsolēm.

Iespējamie sarežģījumi

Izvēloties piemērotāko risinājumu, jāņem vērā arī daži riska faktori – problēmas, ar ko var nākties sastapties. Vairāk ar dažādiem sarežģījumiem jārēķinās PC īpašniekiem – datoriem biežāk tiek novēroti dažādi darbības traucējumi, kamēr ar spēļu konsoli šādu problēmu praktiski nebūs.

Te gan jāņem vēl kāds aspekts – ja rodas kādas problēmas ar konsoli, visticamāk, to vajadzēs pirkt jaunu. Savukārt datoram vajadzēs iegādāties un nomainīt tikai bojāto detaļu – ar nosacījumu, ka dators nav ļoti bojāts.

Saprotamība

Spēļu konsoļu darbības princips ir samērā vienkāršs – lai uzsāktu spēli, nepieciešama tikai tās instalācija, turklāt ar šo uzdevumu tiek galā ierīce pati. PC šādā ziņā ir nedaudz sarežģītāks – lai tiktu līdz spēlēšanai, jāveic vairāk darbību. Tāpat vairumam datoru lietotāju grūtības rodas dēļ dažādajām ierīces komponentēm.

Kā redzams, katram variantam ir savi plusi un mīnusi. Pirms izvēlēties piemērotāko risinājumu, jāizvērtē visi aspekti.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : ,

Leave a Reply