Padomi, kas ļaus izvēlēties labāko dīvānu

dīvāniDaudz, daudz, daudz… visa ir ļoti daudz. Bet kā no šī daudz izvēlēties labāko, piemērotāko, patīkamāko? Teorijā, katram ir savi paņēmieni. Ja domājam tieši par dīvāniem – viens meklēs pēc cenas, kāds cits pēc krāsas un auduma, vēl kāds noteikti vēlēsies apsēsties dīvānā, pirms to iegādāties. Praktiskāk un vēlamāk – likt visus paņēmienus kopā un pievienot vēl pāris labus padomus, lai tiktu pie vislabākā un atbilstošākā dīvāna.

Ja nezinām tik daudz par dīvāniem, un šķiet, ka tie atšķiras tikai pēc cenas un dizaina, labāk ir veltīt mazliet vairāk laika un iedziļināties plašajā tirgus piedāvājumā, nekā iegādāties pirmo vai otro iepatikušos dīvānu, un pēc tam nožēlot neveiksmīgo izvēli. Varam sākt ar dīvāna formu. Arī to ir daudz, bet pamatā, pēc formas dīvāni mēdz būt stūra, taisnie dīvāni un dīvāni ar šezlongu. Sastopami arī salu dīvāni – tie paredzēti izvietošanai istabas vidū. Tomēr galvenā salu dīvānu atšķirība ir tā, ka šiem dīvāniem arī mugurpuse ir pārvilkta ar audumu. Šādi dīvāni ir paredzēti telpas izdaiļošanai un telpas sadalīšanai vairākās funkcionālās zonās.

Ja sākotnēji esam izlēmuši par dīvāna formu un izmēriem, kā arī to, kur to novietosim un cik vietas tas aizņems, varam pievērsties citām īpašībām un vajadzībām. Komforts un ērtums. Maksimālam komfortam un atpūtai ir paredzēts dīvāns ar reklaineri, kas ir diezgan jauns virziens dīvānu ražošanā un nācis no Rietumiem. Šādi dīvāni ir aprīkoti ar mehānismiem, kas ļauj ieņemt ērtu stāvokli sēžot, pusguļus, paceļot augšā izstieptas kājas.

Bet no kā tad jāsastāv vēlamajam dīvānam, neatkarīgi no tā veida? Strukturāli dīvāns sastāv no cieta nesošā karkasa, mīkstā pildījuma- dažos slāņos, ārējās apdares un transformācijas mehānisma.

Visbiežāk mīksto mēbeļu apdares materiāli ir mēbeļu audums vai āda. Dīvāna ārējā apdare ir būtiska, jo no tās ir atkarīgs dīvāna izskats un izturība. Apdares materiālam ir jābūt ne tikai skaistam, piemērotam pēc dizaina, bet arī izturīgam un praktiskam. Visbiežāk, izvēloties mēbeļu audumu ņemam vērā telpas kopējo interjeru. Svarīgs momentsir arī mēbeļu auduma kvalitāte. Par kvalitāti var spriest vadoties pēc auduma blīvuma, tehnika un krāsu stabilitātes. Jo augstāka kvalitāte, jo dārgāks būs audums. Ja dīvānu ir paredzēts novietot viesistabā, kurā uzturas daudz cilvēku, tad labāk būtu izvēlēties pašu izturīgāko un praktiskāko mēbeļu audumu.

Pērkot mīkstās mēbeles būs svarīgi noskaidrot arī to, kā tās ir kopjamas, lai turpmākā lietošana nebūtu sarežģīta. Vislabākais variants ir dīvāns vai krēsls ar noņemamiem pārvalkiem, kurus vajadzības gadījumā var izmazgāt vai iztīrīt, vai pēc tā izmēriem uzšūt jaunu. Arī elkoņu balstu apmetņi, ko iesaka izmantot klasiskā dizaina dīvānos, ir noderīgi, jo pasargās elkoņu balstus no sasmērēšanās. Ādas dīvānus reti ražo ar noņemamiem pārvalkiem, tāpēc ādas dīvānus vajadzētu īpaši kopt, ik pa laikam tos vajag apstrādāt ar ādas elastību veicinošiem līdzekļiem.

Savukārt dīvāna mīkstumu vai cietību nosaka tieši dīvāna pildījums. Arī pie tā izvēles jāpiedomā rūpīgi. Pašu izturīgāko un būtiskāko dīvāna daļu – karkasu – gatavo no masīvkoka, kombinējot to ar finieri, metālu un mēbeļu plītīm – DSP un MDF. Savukārt mehānismi, kas pārvērš dīvānu gultā ir jāvērtē pēc to izturības un izmantojamības. Vēlamies taču, lai dīvānu būtu iespējams viegli salikt un izlaist, ja nepieciešams. Dīvānos tiek izmantoti divi galvenie mehānismu veidi: tā saucamais “raskladuškas”, mehānisms, kas tiek izklāts, kas atrodas zem sēžam spilveniem, un mehānisms, kas tiek izcelts no dīvāna apakšas, tādējādi dīvāna sēžam spilveni arī veidos gultas vietu.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai



Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply