Ļaunprogrammatūras draudiem pakļauti arī viedie ledusskapji

viedie ledusskapjiVarētu likties neticami, bet mūsdienās dažādiem hakeru draudiem ir pakļauti ne tikai viedtālruņi un datori, bet arī ledusskapji. Pirmajā brīdī tas noteikti varētu likties neticami, jo kādēļ gan hakeriem vajadzētu piekļūt mūsu ledusskapjiem, tomēr statistika rāda pretējo – gada laikā tika atrasti 760 tūkstoši e-pasti, kas tika konstatēti kā surogātpasti, bet pats interesantākais, ka tie tika sūtīti uz rūteriem, televizoriem un pat viedajiem ledusskapjiem. Tā ir mūsdienu realitāte – hakeri uzbrūk viedajām ierīcēm, tāpēc nepieciešams domāt par to drošību.

Hakeri mēģina paralizēt vai arī izmantot ierīces ļaunprātīgiem mērķiem, tāpēc tā vairs nav tikai fantāzija par to, ka no viedajiem ledusskapjiem varētu pazust ēdienu receptes. Tehnoloģijām attīstoties, arī ledusskapji kļūst arvien viedāki. Tie tiek aprīkoti ar viedajiem termostatiem un daudzām citām mūsdienīgām funkcijām, kas no vienas puses atvieglo mūsu ikdienu, bet no otras puses arī pakļauj zināmām briesmām, jo tas nekavējoties kļūst par gardu kumosiņu ikvienam hakerim.

Kā norāda eksperti, problēma iezīmējas arī tajā, ka, lai izvairītos no problēmām, ko var radīt dažādas ļaunprogrammatūras, ir nepieciešams programmatūru regulāri atjaunināt. Piemēram, viedie televizori tiek izmantoti apmēram piecus gadus, kas ir daudz ilgāks laika posms par to, cik ražotāji spēj nodrošināt atbalstu šim televizoram.

Noteikti jāņem vērā, ka viedie ledusskapji mūsdienās turpinās attīstīties. Piemēram, ja nākotnē jaunie viedie ledusskapji spēs paši veikt pasūtījumus no interneta veikaliem, tad pastāv ļoti liela iespēja, ka hakeri var izdarīt tā, ka uz mūsu adresi sāk pienākt pārtikas apmēri vairāku tūkstošu apmērā. Tas noteikti ir reāls drauds, kas vairs nemaz nav tāla nākotne. Tehnoloģijas mūsdienās attīstās ļoti ātri, tāpēc arī viedo ledusskapju tehnoloģija attīstīsies jau tuvākā laikā, un tas attiecīgi pakļauj to diezgan lielām briesmām. Eksperti uzskata, ka uzbrukums šādiem ledusskapjiem nākotnē tikai pieaugs, tāpēc ir ļoti svarīgi rūpēties ne tikai par datoru, viedtālruņu un televizoru drošību, bet nu jau arī par viedo ledusskapju drošību, lai nerastos nepatīkamas situācijas!

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : ,

Leave a Reply