Kad ar paša naudu nepietiek – padomi kā piesaistīt naudu startapam.

altumSava biznesa uzsākšana ir sapnis daudziem cilvēkiem, tomēr uzsākt savu biznesu nozīmē uzņemties risku un spēt piesaistīt nepieciešamo starta kapitālu. Nevar noliegt, ka ne visiem ir pietiekoši daudz līdzekļu, lai varētu paši finansēt savu jaunizveidoto uzņēmumu. Svarīgi arī pirms uzņēmējdarbības sākšanas izvērtēt visus plusus un mīnusus, jo vienmēr pastāv risks, ka tieši šī biznesa ideja var neizdzīvot. Nepietiek tikai ar to, ka ir lieliska ideja, jābūt arī lieliskam plānam kā šo ideju realizēt un pārdot.

            Starta kapitāla piesaistīšana var sagādāt problēmas, tomēr pastāv daudz un dažādas iespējas kā tomēr tikt pie nepieciešamā finansējuma.

  • Bankas aizdevums, kredīts – šis ir viens no populārākajiem veidiem kā piesaistīt līdzekļus. Banka būs jāpārliecina gan par idejas dzīvotspēju, gan par tās realizācijas plāniem. Jābūt labai kredītvēsturei un arī iespējai piesaistīt ķīlu, ja tas būs nepieciešams.
  • Resursu apmaiņa – barters ir viens no labākajiem veidiem, kā tikt pie nepieciešamā. Vari viegli iemainīt sev pieejamos resursus un iemaņas pret tiem resursiem un iemanām, kuras tev ir nepieciešamas.
  • Sadarbības partneru piesaiste – var atrast sadarbības partneri vai klientu, kuram ļoti nepieciešami tavi pakalpojumi un var veidot sadarbību ar iespēju saņemt priekšapmaksu par pakalpojumiem. Varēs iegūt naudas līdzekļus un uzticamu partneri vai klientu.
  • Biznesa inkubators – jaunajiem uzņēmējiem biznesa inkubators būs liels atbalsts, jo tā ietvaros var konsultēties ar speciālistiem, saņemt dažāda veida atvieglojumus biznesa uzsākšanai un tā tālāk.
  • Investors – ja izdodas, tad var piesaistīt privāto investoru. Lai pārliecinātu investoru, kurs investē savu naudu dažādos projektos nebūs viegli, bet ja esi pārliecināts par savu ideju un esi ieguvis atbalstu jau no saviem iekšējiem resursiem, tad veidot sadarbību nevajadzētu būt problēmai.
  • Atbalsta programmas – valsts izstrādā dažādas atbalsta programmas un piedāvā uzņēmējiem apgūt fondu naudas un piesaista privātos investorus ar šo programmu palīdzību. Ar Attīstības finanšu institūcijas ALTUM palīdzību tiek realizētas atbalsta programmas, kuras ļauj iegūt finanšu līdzekļus uzņēmējdarbības uzsākšanai vai attīstīšanai.
  • Finansē pats- lai arī sākumā liekas, ka nepieciešami lieli līdzekļi lai uzsāktu uzņēmējdarbību, tomēr ir daudz un dažādi veidi mūsdienās, kurām nav nemaz tik lielas izmaksas. Tas var prasīt daudz ilgāku laiku nekā tad, ja tiktu piesaistīti līdzekļi no ārpuses, tomēr jaunizveidotais uzņēmums būtu pilnā tavā kontrolē. Ar līdzekļu piesaisti ir jārēķinās, ka nāksies dalīt uzņēmuma kontroli ar finanšu līdzekļu avotu vai tiks aprēķināti procentu maksājumi, piemēram, par bankas kredītu.

Ja ir biznesa izdeja, tad noteikti tiks atrasta iespēja kā piesaistīt nepieciešamos naudas līdzekļus. Finansējums ir svarīgs, bet noteikti jāapzinās arī riski saņemot šo finansējumu.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai
Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply