7 priekšstati, kas traucē sasniegt finansiālos mērķus

bigbank kredītiNeatkarīgi no tā, vai vēlies izkļūt no parāda, ceri beidzot sākt veidot uzkrājumu vai arī Tu gluži vienkārši vēlies pieņemt gudrākus finanšu lēmumus, laba ideja ir sākt to darīt jau šodien! Taču vai vienmēr tas ir tik vienkārši, kā izklausās? Nē, daudziem šāda veida uzdevumi prasa zināmas pūles.

Ir dažādi veidi, kā domāt par naudu – daži nes labus rezultātus, citi var sagādāt nopietnas nepatikšanas un padarīt grūtāku turpmāko virzību uz finansiālajiem sasniegumiem.  Turpinājumā daži bīstami priekšstati, kas var pārvērsties nopietnos traucēkļos.

Es varu sākt ietaupīt vēlāk

Tu vari sākt ietaupīt vēlāk, taču vairumā gadījumu gaidīšana nenesīs nekādu labumu. Atceries – jo ātrāk sāksi to darīt, jo labākus rezultātus sasniegsi. Turklāt, gaidot uz nākotni, cerot, kā tā būs finansiāli labāka vai piemērotāka, viss, uz ko Tu patiesībā vari paļauties, ir tikai cerība, ka tā tas patiešām būs. Dzīve ir pārsteigumu pilna un nekad nevar zināt, kāda tā izvērtīsies.

Man jau ir kredīti, tādēļ varu turpināt naudu tērēt, kā iepriekš

Domāt par parādsaistībām tāpat kā par citiem ikdienišķiem tēriņiem ir ļoti bīstami. Ja Tev ir vairāki kredīti, taču neko nedari, lai samazinātu savus tēriņus un izkļūtu no parādsaistībām pēc iespējas ātrāk, Tu pats sev roc bedri, jo laika gaitā to atrisināt kļūs arvien grūtāk.

Es vienmēr varu aizņemties

Aizņemties bezgalīgi nav iespējams. Pretējā gadījumā daudziem no mums nebūtu darba, taču būtu vismaz 10 automašīnas. Kādā brīdī, sevišķi, ja vairs nevarēsi segt visus maksājumus, jaunu kredītu piešķiršana tiks atteikta. Protams, vienmēr pastāv iespēja lūgt palīdzību draugiem un radiniekiem, taču diez vai šāds dzīvesveids stiprina pašapziņu, uzlabo dzīves kvalitāti un attiecības ar apkārtējiem.

Spontāni pirkumi ir tā vērti

Nē, tā nav. Pat, ja impulsīvais pirkums ir lēts, tomēr laika gaitā tik un tā veidojas diezgan ievērojama summa. Piemēram, ja spontānam pirkumam atvēli kaut tikai 5 eiro nedēļā, mēnesī tie ir 20 eiro. Iespējams, tas šķiet maz, taču ilgtermiņā pat tādi šķietami sīkumi var negatīvi ietekmēt Tavu budžeta plānu.

Man nav vajadzīgs budžeta plāns

Runājot par budžetu – ja Tev tā nav vai arī, ja Tu tam neseko, tad Tu noteikti nedomā par naudu tādā veidā, kā vajadzētu. Budžeta plānošana palīdz sabalansēt ienākumus un izdevumus, apmaksāt rēķinus laikā un īstenot savus finansiālos mērķus. Tādēļ, ja vēlies būt drošs par savu finansiālo nākotni, izveido budžeta plānu un seko līdzi saviem tēriņiem.

Man nevajag drošības fondu

Daudzi cilvēki nedomā, ka viņiem būtu vajadzīgs drošības fonds ārkārtas situācijām. Viņi paļaujas uz kredītiem vai draugu un ģimenes atbalstu. Tomēr tā nav laba ideja. Drošības fondu vajadzētu veidot ikvienam, turklāt tam būtu jābūt tik lielam, lai vismaz pāris mēnešus varētu ar to iztikt, piemēram, darba zaudējuma vai citu krīzes situāciju gadījumā.

Es esmu pelnījis visu, ko vēlos

Neiekrīti šajā slazdā – ja Tu sev pateiksi, ka esi pelnījis visu, ko vien vēlies, radīsies daudzi attaisnojumi pieņemt nesaprātīgus finansiālos lēmumus. Protams, nav slikti daļu no budžeta atvēlēt izklaidei vai sevis iepriecināšanai, tomēr vēlmes jāsaskaņo ar savām iespējām, lai tās negatīvi neietekmētu finansiālo stabilitāti.

Ja gribi būt veiksmīgs personīgo finanšu pārvaldīšanā, izvairies no nepareiziem priekšstatiem un pieņem gudrus lēmumus.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai



Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply