Sirds mums ir tikai viena – Pārbaudi asinsspiedienu bez maksas!

sirds tev tikai viena - parbaudi sirds veselibuAr prieku ziņojam, ka arī Apotheka piedalās Latvijas Farmaceitu biedrības organizētajā sociālajā akcijā, kuras mērķis ir pievērst uzmanību sirds un asinsvadu slimību riskiem. Gaidīsim ikvienu visās Apotheka tīkla aptiekās, lai veiktu bezmaksas asinsspiediena mērījumus.

Sirds veselība bieži vien tiek atstāta novārtā, un sākam par to rūpēties tikai tad, kad parādās pirmās problēmas. Šīs akcijas mērķis ir aktualizēt šo jautājumu — asinsspiediens ir viens no galvenajiem indikatoriem, pēc kuriem tiek izvērtēta sirds veselība.

Ikvienā Apotheka aptiekā būs iespēja saņemt arī veselības pasi, kurā apmeklētāji ar farmaceita palīdzību varēs apkopot informāciju par lietotajiem medikamentiem un veikto mērījumu rezultātus (cukurs, holesterīns, asinsspiediens).

Dažādas sirds un asinsvadu saslimšanas arvien vairāk tiek atklātas arī gados jaunākiem cilvēkiem, tādēļ nevajadzētu domāt, ka sirds veselība ir jautājums, par kuru jāuztraucas tikai pēc pusmūža iestāšanās. Aicinām arī jauniešus ikdienā pievērst uzmanību tam, kāds ir viņu asinsspiediens, kā arī piedomāt pie tā, lai regulāri tiktu veiktas fiziskas aktivitātes (katram atbilstošā slodzē), kā arī sekot līdzi, lai uzturā tiktu iekļauti produkti, kas palīdz sirds veselībai (treknas jūras zivis, liesa gaļa, augļi, pākšaugi, olīveļļa, rieksti, graudaugi, pilngraudu produkti). Svarīgi arī uzņemt pietiekami daudz šķidruma, lietot vitamīnus un minerālvielas sirds veselībai, piemēram, zivju eļļu holesterīna līmeņa samazināšanai, kāliju, magniju, B grupas vitamīnus.

Viens no faktoriem, kas visvairāk ietekmē jaunu cilvēku sirds veselību, ir mazkustīgs dzīvesveids — tas rada sirds muskuļa vājumu, asinsvadi kļūst trausli un palielinās risks saslimt ar dažādām sirds un asinsvadu slimībām, piemēram, insultu, aterosklerozi, trombozi, infarktu u.c. Tomēr nodarbojoties ar fiziskām aktivitātēm vienmēr būtu jāievēro mēra sajūta, un jāseko tam, kāds ir asinsspiediens sportošanas laikā, it īpaši ja veicat vingrojumus un nodarbības, kurās ir ilgstoša nepārtraukta slodze (piem. skrienot, braucot ar riteni).

Ceram, ka šī akcija aktualizēs šo jautājumu sabiedrībā, un sirds veselība kļūs par jautājumu, par kuru tiks domāts profilaktiski pirms saskaršanās ar kādām sirds un asinsvadu problēmām. Atcerieties – uz veselību nevajag taupīt, un vienmēr lētāka būs profilakse, nevis ārstēšana!

Avots: Apotheka.lv

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai
Saistītās tēmas : ,

Leave a Reply