Jauns vai lietots auto – Ar kādām izmaksām jārēķinās?

OCTA apdrošināšanaNoteikti, ka liela daļa cilvēku pirms automašīnas iegādes ir šaubījušies par to, kādu spēkratu pirkt – jaunu vai lietotu. Abiem diviem ir gan savi plusi, gan mīnusi. Tomēr kā jauna, tā arī lietota automašīna prasa līdzekļus. Ar kādām izmaksām ir jārēķinās, iegādājoties kā vienu, tā otru automašīnu? Lasi raksta turpinājumu un uzzini!

Automašīnas cena

Viens no populārākajiem faktoriem, kāpēc cilvēki izvēlas savā īpašumā iegādāties lietotu automašīnu, ir tās cena. Nav noslēpums, ka lietotu automašīnu var iegādāties par krietni vien zemāku cenu, nekā pavisam jaunu automašīnu. 

Tomēr, pirms iegādāties lietotu auto, viss ir kārtīgi jāapdomā. Iespējams, ka Tev liksies, ka iegādājies auto ar patiešām izdevīgu cenu, tomēr beigās nākas gandrīz tikpat samaksāt par automašīnas remontu. Nereti lietotām automašīnām ir kādi slēptie defekti, kas var Tevi novest pie lielām izmaksām. Tomēr, ja iegādāsies jaunu auto, Tev nebūs jāsatraucas, ka tam ir kādi bojājumi.

Apdrošināšana

Obligātā apdrošināšana jeb OCTA ir nepieciešama ikvienam transportlīdzeklim – kā jaunam, tā arī vecam. Atšķirība būs tikai tajā, cik daudz nāksies maksāt par transportlīdzekļa apdrošināšanu. OCTA cenu ietekmē ļoti daudzi faktori, bet, ja runa ir tieši par auto vecumu, tad neretu vecākai automašīnai apdrošināšana ir lētāka, jo auto bojājumu gadījumā tiek piešķirta mazāka kompensācija. 

Ja vēlies noskaidrot, cik maksā apdrošināšanas polise Tavam auto, tad ieskaties šajā mājas lapā, kur Tu atradīsi visu nepieciešamo informāciju par OCTA polisi.

Tehniskā apskate un ceļa nodoklis

Tehniskās apskates izmaksas neietekmē Tavas automašīnas vecums un nobraukums. Tomēr auto vecums var būt ļoti noteicošs summai, kas veidojas apmeklējot servisu. Jo vecāka automašīna, jo biežāk nākas to remontēt, līdz ar to arī remonta izmaksas ir lielas. Tas, ko ietekmē automašīnas vecums, ir ceļa nodoklis. Tās automašīnas, kas ir pavisam jaunas, tām ir ievērojami mazāks ceļa nodoklis. 

Remonta izmaksas

Ja vēlēsies iegādāties pavisam jaunu automašīnu, Tev pāris gadus nebūs jāsatraucas par remonta izmaksām, jo automašīnas garantijas laikā visus radušos bojājumus sedz pats auto salons. Savukārt, ja izvēlēsies iegādāties lietotu auto, tad tajam vairs netiks piešķirta garantija. Visi radušies bojājumi Tev būs jāsedz no savas kabatas. Jo vecāks auto, jo biežāk to nāksies remontēt.

Degvielas patēriņš

Šis kritērijs ir atkarīgs no daudziem citiem faktoriem, ne no auto vecuma. Degvielas patēriņu ietekmē, piemēram, motora jauda, degvielas veids, kā arī ikdienā mērotais ceļa attālums un braukšanas stils.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply