Servera noma portāla izvietošanai

Servera noma vai virtuālā servera noma? Ar ko atšķiras šie pakalpojumi un kam būtu jāpievērš vērība, ja mēs vēlamies izstrādāt mazu interneta portālu – teiksim iepazīšanās portālu, kuru ir paredzēts, ka dienā apmeklēs 4000 apmeklētāji?

Serveru noma no virtuālā servera nomas atšķiras ne tikai ar cenu, bet protams arī ar jaudas līmeni un atmiņas vietu. Virtuālo serveri varētu pielīdzināt augstākās kvalitātes hostingam, kurš ir ļoti drošs, stabils un ātrs, bet papildus tam, jūs principā lietotajat atsevišķu “datoru” (servera daļu), kuru nevar uzlauzt, uzlaužot citas uz servera izvietotās klientu mājaslapas.

Atgriežoties pie domas par maza vai vidēja izmēra portālu Latvijas tirgum, mums būtu vispirms jāsaprot kādas ir mūsu tehniskās prasības : 1) vai mums ir nepieciešams serveris ar Microsoft vai arī der Linux OS, jo tas varētu nedaudz ietekmēt servera nomas cenu (parasti Ls 10-15);   2) cik daudz atmiņas uz cietā diska mums būs nepieciešama (datubāze + failu izvietošana) ;  3) cik daudzi procesi vienā laikā tiks palaisti, lietojot portālu un cik daudz operatīvās atmiņas (RAM) tas prasīs.

Kad esam sapratuši cik jaudīgu serveri vēlamies nomāt, mums būtu jāsāk iepazīties ar Latvijas piedāvājuma klāstu. Viennozīmīgi būtu ieteicams izvēlēties serveri, kas ir izvietots drošā vietā kādā no Latvijas serveru telpām.

Ar ko būtu jābūt ļoti uzmanīgiem? Ar kopēju servera nomas cenu, jo bieži pakalpojuma sniedzēji ļoti sīki izdala dažādas “fīčas” iespējas, kas patiesībā jums ir obligāti nepieciešamas, piem., hostinga pārvaldības rīks, kas ļauj pievienot hostingam domēnus, pārvaldīt izvietotos failus, veidot datubāzes un pārvaldīt arī tās.

Cik maksā serveru noma? Šobrīd tirgū serveris ar Dual-Core 2.9 procesoru, 320Gb HDD un 2Gb ram maksās ap Ls 60-80 Ja jums būs ļoti liels apmeklētāju pieplūdums, tad var nākties rēķināties vēl ar tikpat lielu summu, lai palielinātu interneta ātrumu no 100 Mb/s uz 1 Gb/s.

Ja jums ir iespēja piesaistīt projektam papildus Ls 1000, tad protams labāk būtu nopirkt pietiekoši jaudīgu savu serveri, kas atmaksāsies jau pēc 12 mēnešu lietošanas.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply