Piepildi bērna vasaru ar zināšanām un piedzīvojumiem

Mūsdienās bērni vasaras jau sen vairs nepavada tā, kā to darījām mēs pirms divdesmit un vairāk gadiem, kad dienas pagāja pie vecmāmiņām, skraidot pa lauku, mežu, izdomājot visādas interesantas spēles, ceļot štābiņus un klaiņojot pa māju pagalmiem, kuros vienmēr bija kāds pazīstams bērns vai tante, kas pacienāja ar cepumiem un pienu. bērni apgūst zināšanasArī pilsētas toreiz bija pavisam savādākas, tās gaidīja vasaras, lai savās ielās uzņemtu piedzīvojumu kāros skolniekus. Protams, ka bieži vien šādas dienas robežojās ar bīstamiem mirkļiem un pārgalvību, kas maksāja pēc tam kārtīgu stutu no vecākiem, tomēr šīs atmiņa par bērnības idilli ir kaut kas tik vērtīgs, ko mūsdienās var iegūt vairs tikai retais bērns.

Kādas tagad ir iespējas nodrošināt bērnam notikumiem bagātu vasaru, kas nepaietu garlaicībā pie televizora un datora?

Viens no šādiem veidiem ir dažāda veida nometnes bērniem, ko var apmeklēt gan tepat Latvijā, gan dromīgākie doties arī uz ārzemēm. Nometnes attīsta ļoti daudzas bērnu prasmes un iemaņas, kas viņiem var lieti noderēt tālākajā dzīvē, uzlabot komunikāciju un paplašināt redzesloku.

Jaunu iemaņu apgūšana

Nometnes bērniem var būt dažādas savā tematikā, bet tās visas vieno tas, ka šis ir bērnu lielais izaicinājums pasaulē, kas ir ārpus mājas. Lai arī nometnēs bērnus uzrauga profesionāls personāls, kas seko līdzi plānotajai dienas kārtībai, nometnēs tiek stiprināta bērnu spēja būt patstāvīgiem, mācītas komunikācijas un sadraudzēšanās prasmes ar citiem vienaudžiem, darbošanās komandā, jo visas aktivitātes lielākoties notiek kopā ar citiem nometnes bērniem.

Tā var būt laba iespēja tiem bērniem, kas grūti iegūst jaunus draugus. Tematiskajā nometnē ir apvienojušies bērni, kas interesējas par vienu un to pašu, tāpēc viņiem ir daudz kā kopīga, lai uzsāktu sarunas un ciešāk sadraudzētos. Atceros, ka es vēl vairākus gadus pēc vasaras nometnes sarakstījos ar vienu meiteni, jo mums tiešām bija daudz kā kopīga. Arī dienas kārtības ievērošana ir savā ziņā prasmju stiprināšana, jo ne visi bērni mājās ir pieraduši to darīt. Vienaudžu kompānijā un aizrautīgu pedagogu vadībā bērni ir gatavi izmēģināt daudz ko jaunu un darīt arī to, ko mājās dara nelabprāt.

Zināšanu papildināšana

bērni-mācāsNometņu pievienotā vērtība, kas nāk klāt izklaidēm, ekskursijām un jautrībai, ir iespēja tā visa starpā iemācīties daudz ko jaunu. Samērā populāras ir dažādas valodu nometnes bērniem, jo vecāki jau laikus rūpējas par to, lai bērnu valodu zināšanas nostiprinātu un paplašinātu. Nometņu pedagogi ar radošām un atraktīvām metodēm prot rosināt bērnu interesi par valodas macīšanos, un nometnes gaitā bērni to neuztver kā slogu vai sodu. Valodu nometnes jau nopietnā līmenī ir pieejamas arī ārzemēs.

Šādu iespēju pēdējos gados daudz izmanto tie vecāki, kas plāno nākotnē bērnu izglītību saistīt ar ārzemju skolām un universitātēm. Valodu nometnēs bērniem ārzemēs ir iespēja apgūt pavisam cita līmeņa valodu zināšanas, izbaudīt dabisko valodas lietošanas vidi. Valodu nometnes bērniem ārzemēs uzņem bērnus jau no 6 gadu vecuma. Tas nozīmē, ka jau pašus pirmos soļus svešvalodu pasaulē ir iespēja spert ar īstu profesionāļu palīdzību, piedāvājot bērnam veidot dabisku valodas izjūtu.

Vērtīgi pavadīts vasaras brīvlaiks

Ja vecāki uztraucas par to, ka bērni brīvlaikā pārāk daudz laika pavadīs neaktīvi un zaudēs interesi par mācībām, tad var piedāvāt vasaras vidū doties uz kādu izglītojošu, bet tajā pašā laikā arī izklaidējošu nometni, kas dos iespēju vairākas dienas vai pat nedēļas pavadīt fiziski aktīvi, radoši un prieka pilni. Centīgākajiem skolēniem šāda nometne var būt laba dāvana par veiksmīgi noslēgtu mācību gadu vai īpašiem ārpusskolas sasniegumiem. Vecākiem gan jārēķinās, ka tas nav tas lētākais prieks, bet labas, zināšanām un izklaidēm pilnas nometnes ir vērtīgs ieguldījums bērna pasaules skatījuma paplašināšanā, jaunu zināšanu apguvē un arī atpūtas iespēju daudzveidošanā.  Bērns noteikti pateiks jums paldies, ja jau laicīgi priekš vasaras brīvlaika rezervēsiet viņam vietu kādā nometnē tepat Latvijā vai arī kādā no Eiropas valstīm.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply