Loģistika un ar to saistītās jomas Latvijā un Pasaulē

Noliktavas - Sonora.lvDaudzi ir dzirdējuši vārdu „loģistika”, bet tādu īstu skaidrojumu tam, kas tas ir un ko tā dara, nemaz tik daudzi nezinās. Varam paskaidrot – loģistika ir darbību kopums, kas pēc iespējas lētāk, ērtāk un labāk, palīdz ražošanas gala produktam no ražošanas sākuma nokļūt līdz pircējam. Tā vien šķiet, ka tas nekas nav – izstrādā produktu un aizsūti veikalam, taču tik viegli tas nemaz nav iespējams. Loģistika sevī ietver vairākus notikumus, tai skaitā kravu pārvadāšanu, transporta pakalpojumus, konteineru pārvadājumus, noliktavu servisu un līdzīgi organizētus procesus. Loģistikas speciālists ir cilvēks, kas pārvalda visu šo procesu virzību un realizē radītajam produktam piemērotu ceļu līdz pircējam. Šodienas ekonomiskajos apstākļos veiksmīga loģistika spēj nodrošināt progresīvu biznesa attīstību un lielisku konkurenci tirgū. Mūsdienās tā ietver gandrīz visas sfēras, kas iesaistītas gala produkta ražošanā, ne tikai preces izveidē, transportēšanā kā arī uzglabāšanā.

Sfēras virzieni un speciālistu darbības veids.

Īstajā laikā, vietā, daudzumā un cenā – par to rūpējas loģistikas eksperts kā arī līdz ar to veiksmīgi palīdz precei aizceļot pie patērētāja, kas ir loģistikas pamata nosacījums. Kravas transportlīdzekļi, noliktavas, transporta pakalpojumi pa jūras ceļiem un sauszemes ceļiem ir vien maza daļiņa no tā, kur jābūt kompetentam kvalificētam loģistikas lietpratējam. Lai nodrošinātu visu nepieciešamo darbību norisi, loģistikai ir vairāki darbošanās veidi, kas noteikti palīdz iegūt vajadzīgo rezultātu. Daži no tiem – iepirkšanas loģistika, kas uzrauga izejvielu piegādi ražotājam; ražošanas loģistika uzrauga pašu ražošanas procesu – visas darbības, sākot no tehnoloģiskā procesa, tā, lai realizētu kompānijas plānus un pircēja un lietotāja vajadzības; sadales loģistika virza saražoto līdz patērētājam; servisa loģistika gādā par un ap pakalpojumiem, kas rūpējas par patērētāju visos posmos – gan pirms, gan pēc produktu nopirkšanas. Dzelzceļa kravas!

Loģistikas funkciju izpilde uzņēmumā.

Loģistikas lietpratējs ir tikai viena maza daļa no visa loģistikas procesa. Tā, lai prece veiksmīgi no ražotāja nokļūst līdz īpašniekam, tiek lietoti vairāki servisi, kas veicina šo procesu. Pasūtījumu apstrādāšana, izpilde, transportēšana kā arī pārvadāšana, noliktavas pakalpojumi un daudz tamlīdzīgu servisu ir loģistikas procesa sastāvdaļa. Kā piemēru varam minēt – transportēšana uz Angliju prasīs gan finansu līdzekļus un resursus, lai tiktu izmantots jūras transporta pakalpojums, kas liek loģistikas ekspertam atrast visas iespējas kā to veikt pēc iespējas veiksmīgāk.

Vienmēr ir dažādi varianti, kādā veidā ražotāji spēj veikt visus vajadzīgos loģistikas pakalpojumus, lai saražotais veiksmīgi sasniegtu savu patērētāju – izmantojot loģistikas firmas vai radot savā uzņēmumā loģistikas nodaļu. Produktu eksportēšana, piemēram, uz Angliju, būs pieprasīta allaž, kā arī kravu pārvadājumi Latvijā un citās Eiropas valstīs.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply