Kur noteikti ir vislētākā OCTA POLISE?

octaObligātā Civiltiesiskā Transportlīdzekļa Apdrošināšana, jeb vienkārši OCTA, noteikti ir būtiska jebkuram auto, kas piedalās ceļu satiksmē. Octa paredz segt zaudējumu vērtību, ja ar konkrēto mašīnu noteikti ir nodarīts kaitējums citas personas mantai vai veselībai.

Likumā noteikts, ka OCTA noteikti ir obligāta, ja tās nav, tad piemērojams sods no 85 – 120 eiro un 2 soda punkti, kā arī visi radušies zaudējumi, ja noticis negadījums, būs jāsedz pašam no savas kabatas. Šī polise darbojas visās ES kā arī Eiropas Ekonomiskās Zonas valstīs, kā arī Serbijā, Andorā un Šveicē.

Kur pirkt OCTA?

Obligātās civiltiesiskās transportlīdzekļa apdrošināšanas polises izmaksas aprēķina pēc dažādiem kritērijiem. Viena no galvenajām ir BONUS – MALUS sistēma, kurā noteikti ir saglabāta infrmācija par to, cik kārtīgs ir transportlīdzekļa vadītāja braukšanas stils. BONUS atspoguļo bonusa punktus par automašīnas vadītāja lieliskajām spējām braukt ar automašīnu, bet MALUS atspoguļo visus soda punktus.

Klientiem ar priekšzīmīgu braukšanas vēsturi, tiek piešķirta atlaide. Šāda sistēma ne vien motivē autovadītājus braukt, vadoties pēc ceļu satiksmes noteikumiem, bet arī pielāgo atlaides polises cenai.

Kas aprēķina OCTAS cenas?

OCTAs gala cenu neaprēķina balstoties vien uz vienu vai diviem faktoriem. Daudziem par pārsteigumu, izmaksas aprēķins tiek veikts, balstoties uz vairāk kā desmit atšķirīgiem faktoriem, saistītiem ar automašīnu pašu un arī tās īpašnieku. Vērā tiek ņemts viss, ko vien varam iedomāties, piem., transportlīdzekļa vecums, nobrauktie kilometri, automašīnas veids, OCTAs octa termiņš un tamlīdzīgi.

Vērā ņem arī ne tik populārus faktorus, piemēram transportlīdzekļa šofera vecumu, iespējams, pat dzimumu, deklarēto adresi, transporta pielietojumu, gadalaiku, kurā polise tiek pirkta kā arī daudzus citus. Kā redzams BONUS – MALUS, ir tikai viens no daudzajiem kritērijiem, kuri tiek ņemti vērā, apdrošinātājam nosakot octa polises izmaksas.

Kurā vietā redzēt OCTAS cenu?

Online plašumos ir atrodami visāda formas kalkulatori, kuri parāda OCTA polises izmaksas pie atšķirīgiem Latvijas apdrošinātājiem un arī rāda vairākas, sākot ar izdevīgāko.

Lai arī informācija, ko lūdz prasa kalkulatoros, var būt atšķirīga, gala informācija būs viena un tā pati. Cenu aprēķini tiek rādīti triju, sešu, 9 un arī divpadsmit mēnešu periodam un tur pat arī ir iespēja polisi iegādāt elektroniski.

Der ielāgot, ka jo ilgākam periodam polise tiek pirkta, jo tā ir lētāka. OCTA polise internetā ir nopērkama dažu minūšu laikā. Pēc visu prasīto datu pievienošanas un samaksas veikšanas, polise tiek nosūtīta uz e-pastu.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas :

Leave a Reply