Kā darbojas OCTA apdrošināšana?

octaLikums nosaka, ka ikvienam sauszemes transportlīdzekļa īpašniekam, kurš piedalās satiksmē, ir nepieciešama OCTA polise. Ja brauksit bez tās, riskējat saņemt naudas sodu, kā arī divus soda punktus. Tāpat bez derīgas OCTA polises nav iespējams iziet automašīnas tehnisko apskati. Šo polisi ļoti vienkārši iespējams iegādāties apdrošināšanas kompānijā “Compensa”. Šis uzņēmums Latvijā darbojas jau vairāk nekā 15 gadus, līdz ar to, ir ne tikai uzkrājis pieredzi, palīdzot klientiem dažādās situācijās, kad jāizmaksā apdrošināšanas atlīdzība, bet arī ieguvis daudzi cilvēku uzticību, piedāvājot kvalitatīvus pakalpojumus par konkurētspējīgām cenām. Lai iegādātos OCTA polisi, tev būs nepieciešams dators ar interneta pieslēgumu. “Compensa” mājas lapā atradīsi OCTA kalkulatoru, kurā, ievadot datus par sevi un apdrošināmo transportlīdzekli, uzzināsi konkrētu summu, kāda jāmaksā par polisi. Tāpat “Compensa” tiek minēts arī populārāko apdrošinātāju vidū lapās, kuras salīdzina vienuviet vairāku apdrošināšanas kompāniju piedāvājumus, sarindojot tos pēc polišu cenām, sākot ar lētāko. Ja jūs vēlaties pārbaudīt, kāda ir “Compensa” piedāvāto pakalpojumu cena, salīdzinot ar citiem uzņēmumiem, droši varat ieiet kādā no šādām mājas lapām, un tur jūs redzēsit, ka “Compensa” atrodas saraksta augšgalā. Ikvienam auto īpašniekam ir jāzina, par ko viņš maksā, tāpat ir jāzina arī tas, kā darbojas OCTA polise, kādas ir tās priekšrocības un kā rodas tās cena:

http://www.compensa.lv/privatpersonam/octa/

Viens no svarīgākajiem faktoriem, kas ietekmē maksu par OCTA polisi, ir Bonus Malus klase. To var dēvēt par risku vērtēšanas klasifikāciju, kurā tiek ievietoti visi autovadītāji. Bonus Malus sistēmā ir 17 klases. 6.klase ir sākuma klase, kuru piešķir ikvienam, kas pirmo reizi iegādājas OCTA polisi. Pēc tam, reizi gadā, klase tiek pārrēķināta, un tā rezultātā auto īpašnieks var iekļūt augstākā vai zemākā riska klasē.

1.-5. klase ir paaugstināta riska klase, kurā iekļūst šoferi, kas bieži izraisa negadījumus. Savukārt 7.-17. klases ir pazemināta riska klases, kurās iekļūst autovadītāji, kas neizraisa avārijas, kā arī regulāri iegādājas apdrošināšanu. Ņemot vērā to, kurā klasē atrodas transportlīdzekļa īpašnieks, apdrošinātājs aprēķina OCTA polises cenu. Tiem, kuri atrodas paaugstināta riska klasēs, jārēķinās ar to, ka par apdrošināšanu nāksies maksāt vairāk, savukārt tie, kuri iekļuvuši pazemināta riska klasē, par OCTA maksās mazāk.

Galvenais OCTA polises uzdevums ir, pasargāt autovadītāju no izdevumiem, kas viņa izraisīta negadījuma rezultātā radīti trešās personas mantai vai veselībai. Piemēram, ja jūs izraisīsit avāriju, kurā tiks sabojāta cita cilvēka automašīna, kā arī viņš pats būs cietis, OCTA kompensēs izdevumus par šīs personas auto remontu, kā arī segs izmaksas par medicīniskajiem pakalpojumiem un medikamentu iegādi.

Braukt bez OCTA ir neizdevīgi, visu iepriekš aprakstīto iemeslu dēļ. Nav vērts riskēt ar daudz nopietnākiem izdevumiem un problēmām, kas var rasties, ja jums nav OCTA.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībai
Saistītās tēmas : , ,

Leave a Reply