Kas ir kasko apdrošināšana?

kasko apdrosinasanaReti kurš vairs nezina, kas ir KASKO apdrošināšana. Vismaz piektajai daļai transportlīdzekļu īpašnieku auto ir apdrošināts arī ar KASKO un, kā liecina statistika, pērn KASKO polišu iegāde ir augusi, salīdzinājumā ar iepriekšējiem gadiem. Sekojoši, pamazām arvien vairāk auto īpašnieku izvēlas iegādāties brīvprātīgo KASKO apdrošināšanu, lai pasargātu sevi no neplānotiem zaudējumiem gadījumos, ja kaut kas atgadās ar auto. Un kas gan var atgadīties, jeb kādus zaudējumus tad īsti sedz KASKO? Pirmkārt, zaudējumus, kas radušies pēc ceļu satiksmes negadījuma, kurā vainīgs KASKO polises īpašnieks. Tas pats būtiskākais. Tālāk seko zaudējumi, kas radušies no ugunsnelaimes, dabas stihiju ietekmē, trešo personu darbības rezultātā (apzagšana, nozagšana) un zaudējumi, ko nodarījuši dzīvnieki.

Tā kā KASKO nav obligāta, bet gan brīvprātīga transportlīdzekļa apdrošināšana, tad tā paredzēta paša mieram – ja nu kas, vismaz zaudējumi tiks segti, neatkarīgi no vainīgā, piemēram, negadījumā. Atšķirībā no OCTA, KASKO neapdrošina transportlīdzekļa civiltiesisko atbildību, tāpēc OCTA polisei jābūt obligāti, bet KASKO ir brīvas izvēles apdrošināšanas polise. Savukārt kopā ar KASKO var iegādāties arī vadītāja un pasažieru apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem.

Kas jāzina iegādājoties KASKO un kas nosaka tās cenu? Atkal jau, pirmkārt, auto vecums. Katram apdrošinātājam ir savi apdrošināmā auto vecuma ierobežojumi, kas visbiežāk ir līdz 8 gadiem. Tomēr ir atsevišķi apdrošinātāji, kas, izņēmuma gadījumos, apdrošina arī vecākus auto. Tāpat, iegādājoties KASKO jāizvēlas teritorija, kurā polise darbosies – Latvija, Baltija, ES vai/un NVS. Arī no darbības teritorijas ir atkarīga polises cena. Neatkarīgi no dažādiem kritērijiem, kas tiek izskatīti un no kā atkarīga KASKO polises cena, statistika liecina, ka Latvijā, attiecīgi no visām Baltijas valstīm, ir vislētākā KASKO apdrošināšana.

Tāpat, savu KASKO polises cenu, gan ne tik vienkārši, kā OCTAS, tomēr vari aprēķināt internetā piedāvātajos kalkulatoros. Ar KASKO cenu šādos kalkulatoros ir nedaudz sarežģītāk, jo katram auto ir individuālas īpatnības un papildinājumi, kas veido KASKO cenu un tas jau tiek risināts un apspriests pie izvēlētā apdrošinātāja.

 

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : ,

Leave a Reply