Kā tiek veikta sagatavošanās auto pulēšanas darbiem

Bieži vien neapzināmies vai aizmirstam, ka auto pulēšanai jākļūst par tādu pašu auto virsbūves apkopes sastāvdaļu kā automobiļa mazgāšana un vaskošana. Nereti šķiet, ka auto pulēšana eksistē kā papildu pakalpojums – ekstra, ko izmantot vien visjaunāko un dārgāko auto īpašniekiem. Tomēr tas ir maldīgs priekšstats, jo patiesībā auto pulēšana ir tikai vēl viena procedūra, kas būtu jāveic, lai saglabātu automobili vizuāli pievilcīgu un paildzinātu tā mūžu. Pulēšanai būtu jānotiek vismaz dažas reizes gadā pēc auto mazgāšanas un pirms tā vaskošanas — patiesībā automobiļa pilnvērtīga mazgāšana var kalpot kā pirmais solis pirms auto pulēšanas  veikšanas.

    Lai labāk izprastu to, kā automobilis tiek sagatavots pulēšanas darbiem, iesakām iepazīties ar turpmāk aprakstītajiem soļiem. Tas ir svarīgi, jo auto pulēšana nav iespējama bez pilnvērtīgas automobiļa sagatavošanas šim procesam. Ja auto nebūs pareizi sagatavots, arī pats pulēšanas process nesniegs gaidīto rezultātu.

    Pirmkārt, automobiļa virsbūve ir kārtīgi jānomazgā, lai to atbrīvotu no netīrumiem un dažādām piesārņojuma vielām.  Lai auto nomazgātu manuāli, tiek izmantots tīrs sūklis un atbilstošs mazgāšanas līdzeklis bez abrazīvām daļiņām, kas varētu radīt skrāpējumus. Automobilis tiek atbrīvots no mazgāšanas līdzekļa ar spēcīgas ūdens strūklas palīdzību. Patiesībā šāda mazgāšanas tehnika ir daudz saudzīgāka nekā tad, ja tā tiktu veikta automātiski, jo tā neatstāj virpuļveidīgus sīkus skrāpējumus virsbūvē, kādi var rasties automātiskās auto mazgāšanas rezultātā.

auto mazgāšana

    Otrkārt, tiek noņemtas ciešāk pielipušās daļiņas, kā piemēram, koku un ziedu putekšņi vai netīrumi no ceļa pārklājumiem (piemēram, darvas punkti). Lai to paveiktu, tiek lietots speciāls līdzeklis, kas paredzēts šim nolūkam. Pēc tam auto virsbūve tiek atkārtoti noskalota, lai to atbrīvotu to speciālā mazgāšanas līdzekļa. Joprojām nelīdzenām virsmām tiek lietoti auto māli, kas tās nogludina un atbrīvo no laika gaitā uzkrātajiem svešķermeņiem.

    Kad mazgāšana ir veikta, transportlīdzeklis tiek nožāvēts. Bez šaubām, ja auto pulēšana tiek veikta nesteidzīgi mājas apstākļos, automobili var atstāt, lai tas gluži vienkārši nožūst pats, tomēr pastāv arī ātrākas un efektīvākas auto žāvēšanas tehnikas. Pirmkārt, iespējams izmantot īpašu sintētisku zamšādas drāniņu, kas ir spēkrata virsbūvei draudzīga. Šo drānu izmanto, lai nosusinātu automobili pašrocīgā ceļā. Ja tiek izvēlēts šis variants, svarīgi pārliecināties, ka pie drāniņas nav pieķēries kāds cits materiāls vai gruzis, jo tas var nodarīt kaitējumu apstrādājamai virsmai.  Veicot žāvēšanas procedūru profesionāli, tiek lietoti īpaši kompresori. Tie tiek izmantoti, lai no gumijām un spraugām tiktu atbrīvots atlikušais ūdens, kas tur sakrājies.

    Visbeidzot, lai izvairītos no nekrāsoto auto detaļu bojājumiem, tie tiek nosegti ar līmlenti, un šī it kā niecīgā procesa sastāvdaļa ievērojami atvieglo  turpmāko auto pulēšanas darbu.

    Joprojām aktuāls paliek jautājums – vai visas iepriekšējās darbības es varu veikt mājas apstākļos, vai šiem darbiem noteikti būs nepieciešama profesionāļa palīdzība. Lai arī transportlīdzekļa sagatavošanu auto pulēšanai varētu salīdzinoši līdzvērtīgi veikt kā mājas, tā profesionālos apstākļos, ja vien ir pieejami vajadzīgie līdzekļi, laiks un enerģija, tad tālākais auto pulēšanas process ievērojami atšķirsies, ja tiks veikts profesionālos apstākļos. Līdz ar to, ja ir paredzēts veikt auto pulēšanu speciāli aprīkotā vietā pie profesionāļa, nav nepieciešams automobili kā īpaši sagatavot mājas apstākļos, jo visdrīzāk speciālists tik un tā veiks šo darbu atkārtoti, lai būtu simtprocentīgi pārliecināts par sniegtā pakalpojuma kvalitāti. Kopumā varētu teikt, ka spēkrata sagatavošana auto pulēšanai ir daļa no auto pulēšanas procesa, jo bez tās pati pulēšana it nemaz nav iedomājama.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : ,

Leave a Reply