CSDD eksāmens teorijā „B” kategorijai

CSDD eksāmensTiem, kas jau sasnieguši 18 gadu vecumu un ir nolēmuši iegūt B kategorijas vadītāja apliecību, nepieciešams iziet apmācību autoskolā, pēc kuras veiksmīgi jānokārto CSDD eksāmeni. Viens no tiem ir CSDD eksāmens teorijā, kas ir datorizēts eksāmens kursanta teorētisko zināšanu pārbaudei.

Eksāmena norises kārtība

 Pirms eksāmena nepieciešams uzrādīt personu apliecinošus dokumentus, apmācības karti, derīgu medicīnisko izziņu un pirmās palīdzības kursu beigšanas apliecību. Tā kā visa informācija gan no ģimenes ārsta, gan autoskolas, gan izietajiem pirmās palīdzības kursiem tiek ievadīta CSDD sistēmā, parasti pietiek uzrādīt vien personu apliecinošu dokumentu (mācību braukšanas atļauju/pasi).

CSDD teorijas eksāmens:

  • Eksāmens ir datorizēts un to var kārtot latviešu, krievu valodā;
  • Eksāmens sākas ar 3 pārbaudes jautājumiem, kuri netiek vērtēti;
  • Īstajā eksāmenā jāatbild uz 30 jautājumiem 30 minūtēs;
  • Eksāmenu jākārto pastāvīgi, bez palīglīdzekļiem;
  • Rezultātus apstrādā datorprogramma un eksāmens ir nokārtots, ja pieļautas ne vairāk kā 3 kļūdas.

 Teorētiskajam eksāmenam kursanti tiek sagatavoti autoskolā. Parasti šīs teorētiskās nodarbības var aizņemt 4-5 nedēļas, atkarībā no nodarbību skaita nedēļā. Pēc nodarbībām arī autoskolas parasti rīko teorētisko eksāmenu, kur pārbauda to vai kursants ir gatavs īstajam CSDD eksāmenam. Bieži vien jau pats autoskolas eksāmens ir stingrāks, piem., kad jāatbild uz 60 jautājumiem ar max 2 kļūdām (protams, atkarīgs no autoskolas, citai eksāmens var būt tieši tāds pats kā CSDD eksāmens – 30 jautājumi ar 3 kļūdām).

Sāc mācīties teorijas eksāmenam online!

 Lai arī autoskolas nodarbībās iepazīstina gan ar ceļu satiksmes noteikumiem, gan par tehniskām lietām saistībā ar transportlīdzekli, gan par drošu braukšanu, reti kurš iztiek bez papildus mācīšanās.  Papildus ikviens var iegādāties ceļu satiksmes noteikumu mācību grāmatu, kā arī tematisko uzdevumu grāmatu. Bet tik pat labi CSDD eksāmenam var trenēties online – CSDD mājas lapā vai autoskolu mājas lapās.

 Piem., viena no Latvijā populārākajām autoskolām Credo savā mājas lapā piedāvā gan izpildīt CSDD eksāmenu, gan mācīties ceļu satiksmes noteikumus online – tādējādi pat nav jātērē nauda pērkot grāmatas. Savukārt, ja tieši pašlaik meklē kurā autoskolā sākt apmācību, vari doties un pieteikties Credo filiālē Rīgā, Aspazijas 32-314 (pie T/C „Galerija”) vai pa tālruni 67 220 800.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply