Vai tiešām nepieciešams jaunu auto akumulators?

auto akumulatori

 Rudens un ziema ir mūsu klimata zonas aukstākie laika periodi. Tāpēc, pavisam loģiski, gādājam sev jaunus, siltus zābakus, mēteli, šalli, cepuri un visus pārējos apģērba gabalus, kas ziemā palīdzēs pasargāties no aukstuma, kad dodamies ārpus mājokļa siltajām sienām. Bet ne tikai par sevi vien šajā laikā ir jādomā. Auto īpašniekiem, vēl bez saviem zābakiem un siltā mēteļa, nākas domāt arī par auto aprīkošanu un sagatavošanu ziemai. Zābaku vietā riepas, kas atbilstošas sezonai, bet “mētelim” – labs akumulators.

Tā kā lielāko daļu laika auto akumulatori tiek lādēti ar automašīnas ģeneratora palīdzību, tad tajos brīžos, kad automašīnas motors darbojas un automašīna atrodas kustībā, lādējas arī akumulators. Tomēr, ja sanāk vairāk pārvietoties pa pilsētu – veikt īsas distances, sēdēt sastrēgumos, turklāt ar ieslēgtu apsildi, kā jau tas ziemā pieklājas, gaismām, radio un tā tālāk, ģenerators var nespēt uzlādēt akumulatora enerģijas zudumus un tas var patērēt vairāk kā spēj uzlādēt, kā rezultātā, vēloties nākamreiz piestartēt automašīnu tā var “nepielekt”. Lai novērstu to, ka nākamajā rītā sēžam ārā aukstumā, domājot kā lai tiek uz darbu, jo auto nevar iedarbināt, pirmkārt, derētu nodrošināties ar 12V auto akumulatoru lādētājs. Un nevajag uzreiz domāt, ka akumulators pagalam, beigts un jāsteidz pirkt jauns. Tiesa, lai pilnībā uzlādētu 50Ah standarta akumulatoru būtu nepieciešamas aptuveni 6 stundas, un, protams, jo jaudīgāks akumulators, jo tam nepieciešams ilgākas uzlādes laiks, tāpēc puse dienas būs pazaudēta, darbs nokavēts un vēl vesels lērums ķibeļu, ja regulāri nākas lādēt akumulatoru.

Izvēlēties akumulatoru atbilstoši ieteikumiem norādīti rokasgrāmatā jūsu transportlīdzeklim. Un tomēr, ja nu nepieciešams izvēlēties jaunu akumulatoru – darām to prātīgi. Pirmkārt, izvēlamies akumulatoru atbilstoši transportlīdzeklim. Tā ietaupīsim gan naudu, gan arī pats akumulators kalpos ilgāk un labāk.

Pērkot jaunu akumulatoru, obligāti vajadzētu izmērīt akumulatora baterijas spriegumu, kam vajadzētu būt vismaz 12,5 voltu un palaišanas strāvu. Labākai kalpošanai un darbībai akumulators ir regulāri papildus jāuzlādē. Tad, ja auto tiek izmantota reti vai arī nelabvēlīgos laika apstākļos, tad papildus uzlādi ir nepieciešams veikt biežāk. Tāpat, akumulatora uzlāde ir sprādzienbīstams process, tāpēc, akumulatoru uzlādējot, tas obligāti jāatvieno no automašīnas elektrosistēmas.

Ja rodas problēmas ar auto akumulatoru, vispirms jāpārliecinās, ka automašīna un visi strāvas patērētāji ir labā tehniskā kārtībā. Ja akumulatoram rodas problēmas, tas ne vienmēr nozīmē to, ka vainīgs ir sliktais vai nolietotais akumulators.

Akumulatora dzīves ilgumu var pagarināt diezgan vienkārši – vien pareizi pret to “izturoties”. Iesākumā, vajag pareizi uzstādīt bateriju un ne retāk kā reizi pusgadā pārbaudīt akumulatora uzlādes līmeni. Tāpat, nevajadzētu pieļaut akumulatora pilnīgu izlādi un vismaz reiz gadā kontrolēt elektroenerģijas izlādi. Lai strādātu labāk, vismaz reiz gadā attīrīt akumulatoru no dubļiem, bet ja esam nolēmuši uzstādīt automašīnai papildus iekārtas, labāk uzticēt to kvalificētiem speciālistiem.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , ,

Leave a Reply