5 lietas, kas jāņem vērā, iegādājoties lietotu telefonu

patēriņa kredītsJauni viedtālruņu modeļi ir pieejami praktiski ik pēc pāris mēnešiem, kas lielākajiem tehnoloģiju faniem būtībā nozīmē jauna telefona iegādi teju ik gadu, kad parādās jauns modelis, kas nereti rada arī nepieciešamību pēc papildus līdzekļiem, lai jauno flagmani iegādātos (šajā interneta vietnē uzzināsi par papildus līdzekļu saņemšanas iespējām, taču pirms tam gan rūpīgi jāizvērtē vajadzība un sava maksātspēja). Taču tiklīdz tas notiek, iepriekšējais modelis kļūst ievērojami lētāks, kā arī gan sociālo tīklu pirkšanas-pārdošanas grupās, gan sludinājumu portālos ir iespējams iegādāties mazlietotus viedtālruņus par pievilcīgu cenu.

Lai pirkums būtu veiksmīgs, apkopojām 5 lietas, kas noteikti jāņem vērā iegādājoties lietotu tālruni.

  • Izpēti telefonu klātienē

Lai gan godprātīgi tirgotāji sludinājumā iekļaus gan informāciju par defektiem, ja tādi ir, gan būs nofotografējuši tālruni no visiem rakursiem, un komplektā piedāvās arī oriģinālo iepakojumu, būs pārdevēji, kas informāciju noklusēs un centīsies Tevi pasteidzināt veikt pirkumu. Tādēļ noteikti centies izmantot iespēju satikties ar pārdevēju klātienē publiskā vietā un pašrocīgi pārbaudīt tālruni. Ja pārdevējs spītīgi atsakās no tikšanās un piedāvā tikai attālinātu sūtīšanas iespēju, izvērtē, vai esi gatavs uzņemties šādu risku.

  • Neapstājies pie sludinājumu portāliem

Ja neatrodi meklēto sludinājumu vietnēs vai sociālajos tīklos, nemet plinti krūmos. Lietotus tālruņus iespējams iegādāties arī pie oficiāliem izplatītājiem, turklāt tie būs iepriekš pārbaudīti, un tiem tiks piešķirta arī garantija, kas sniegs papildus drošības sajūtu.

  • Uzmanies no piesaistes konkrētam tīklam

Bieži vien telefoni mēdz būs piesaistīti noteiktam mobilo sakaru operatoram un cita uzņēmuma SIM kartes tajā vispār nedarbojas – īpaši tas attiecas uz tālruņiem, kas ievesti no ārvalstīm, jo, lai gan Latvijā šāda prakse vairs nav ierasta, ārvalstīs tas joprojām ir ļoti populāri. Protams, tālruni ir iespējams atbloķēt, tomēr tie ir negaidīti papildus izdevumi, ja pārdevējs par to neko nav minējis.

  • Ņem vērā atjauninājumu iespējas

Katrs jauns viedtālruņa modelis būtībā nāk klajā ar jaunu operētājsistēmas versiju, kas nodrošina aizvien jaunas un jaunas funkcijas. Lielākā daļa ražotāju vecākiem modeļiem piedāvā iespējas saņemt arī pašus jaunākos atjauninājumus, kas ļauj izmantot visas tālruņa funkcijas, bet ir atsevišķi ražotāji, kas atjauninājumus ierobežo, tādējādi funkcijas tiek būtiksi ierobežotas. Pirms lietota tālruņa iegādes noteikti izpēti pieejamo informāciju par to, vai ražotājs ļaus veikt operētājsistēmas atjauninājumus.

  • Pārbaudi IMEI kodu

IMEI kods ir katra tālruņa unikāls identifikators, kas ļauj noskaidrot tālruņa vēsturi, uzzināt kādam tirgum tas ražots un vai tālrunis nav nobloķēts – nereti gadās, ka lietotie tālruņi, ko irgo privāpersonas, ir zagti un bloķēti, tātad neizmantojami. Lai būtu drošs par pirkumu, IMEI numuru iespējams gan pašam pārbaudīt, izmantojot dažādas interneta vietnes, gan pie oficiālā tālruņa izplatītāja.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply