Kuri traipi ir tava dīvāna ļaunākais ienaidnieks?

Traipu rašanās uz mēbelēm ir ikdienišķa norise. Ģimene, kuras mājā nekad nav nepieciešama dīvāna tīrīšana, visticamāk mājās pavada ļoti maz laika. Taču traipi ir daudzveidīgi – kafijas un šokolādes nospiedumi ir zināmākie, bet ne tuvu vienīgie varianti.

Dīvānu tīrīšana – Trīs lielākie izaicinājumi

dīvānu tīrīšana

Kazeņu, upeņu un melleņu sulas traipi – upenes ir viens no populārākajiem veselību stiprinošajiem līdzekļiem, bet kazenes un mellenes – obligātā ikvasaras vitamīnu deva. Taču šo ogu sula ātri padara netīras rokas. Tāpat – šķiet, ka tieši ar šīm sulām vai smūtijiem pildītas glāzes apgāžas ātrāk, biežāk un tuvāk dīvānu atrašanās vietai, kam pēc tam nepieciešama rūpīga tīrīšana.

Tomāti – arī ļoti populāra ēdienu sastāvdaļa, sākot no maizītēm un beidzot ar mērcēm. Par nelaimi – tomāti mēdz atstāt mājas apstākļos ļoti grūti iztīrāmus traipus uz mēbelēm. Turklāt dīvāna tīrīšana ar ūdeni un papīra dvieļiem turpinās ar stundām ilgu žūšanu, kas vairs nav nedz ērti, nedz patīkami.

Karija un kurkumas traipi – latviešu virtuvei neraksturīgas, bet arvien lielāku popularitāti gūstošās garšvielas arī var sagādāt gana daudz raižu.

Dīvānu tīrīšana – pirmā palīdzība

Lai pēc iespējas efektīvāk pēcāk atbrīvotos no traipa, ir vēlams veikt dažus sīkus darbiņus.

Vispirms – mēģiniet uzsūkt lielāko daļu traipa mitruma ar papīra dvieli.

Izmantojiet tīru ūdeni, lai likvidētu traipu, taču pēcāk, izmantojot papīra dvieļus, tikai uzsūciet mitrumu, pieliekot salocītu papīra dvieli un piespiežot to. Ja berzīsiet, pastāv risks radīt lielāku traipu.

Papīra dvieļu vietā dīvāna tīrīšanā var izmantot arī uzsūcošu audumu. Pirms tam rūpīgi pārliecinieties, ka audums ir tīrs.

Lai iztīrītu karija vai kurkumas atstātā traipa lielāko daļu, var mēģināt sajaukt divas ēdamkarotes baltā vīna etiķa ar vienu ēdamkaroti trauku mazgājamā līdzekļa. Taču šim līdzeklim nav garantiju, jo trauku mazgāšanas līdzekļu sastāvi ļoti atšķiras.

Izmantojiet kādu no mājās pieejamajiem tīrīšanas līdzekļiem, izvēloties dīvāna audumam piemērotāko.

Ja šaubāties, vai pieejamais tīrīšanas līdzeklis saudzēs dīvāna krāsu un audumu, labāk atstājiet atlikušā traipa tīrīšanu profesionāļu ziņā.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : ,

Leave a Reply