Ticējumi un fakti par laika apstākļiem 2013.gada rudenī

laika-zinas-focusLai arī laika prognozēšana ir sarežģīts process ar iespējamu mainīgu gala rezultātu, ar to nodarbojas daudzi cilvēki. Šajā rakstā apskatīsim pašreizējās prognozes par šā gada rudeni, kas balstītas uz ticējumiem un meteoroloģiskiem novērojumiem.

Eiropas Vidēja mēroga prognožu centra dati norāda, ka rudens mēnešos gaisa temperatūra iespējama divus grādus virs vēsturiskās normas, kas norāda, ka rudens būs silts. Tas gan nenozīmē, ka laiks līdz pat novembrim būs nepārtraukti silts, jo paredzami arī izteikti siltāki vai aukstāki periodi. Iespējami arī regulāri nokrišņi.

Savukārt, Vidzemes un Latgales laika pareģi norāda, ka šī gada rudens būs agrs, ilgs, vēss un mitrs. Dabas īpatnībās varot novērot, ka atvasara šogad varētu iestāties jau augusta beigās un turpināties līdz septembra vidum.

Kā dažus iemeslus, kas liecina par agru un mitru rudeni, laika novērotāji min izcili labu riekstu ražu, lapu dzeltēšanu jau jūlijā, un bagātīgu pīlādžu ražu.

Laika novērotājs ar 34 gadu pieredzi, Raitis Sametis, paredz, ka šī gada rudens būs lietains, bet silts, un ziema rādoties balta. Viņš arī norāda, ka būtiskas klimatiskās izmaiņas Latvijas teritorijā nav bijušas vismaz 300 gadu, jo pierakstos, kas saglabājušies no iepriekšējām paaudzēm, pieminēti gadījumi, kad ķirši ziedējuši februārī, bet jūnijā – snidzis sniegs.

Aktuālu informāciju par gaidāmajām meteoroloģiskajām laika ziņām vienmēr iespējams atrast ziņu portālā focus.lv. Piedāvājam detalizētu informāciju par gaidāmo laiku Latvijas pilsētās, iekļaujot arī tādus svarīgus faktorus kā gaisa mitrums, spiediens, mākoņu segas blīvums u.c. Informācija tiek regulāri atjaunota un aplūkojama piecām dienām uz priekšu.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiLeave a Reply