Kā izveidot mājaslapu 1.daļa

mājaslapas izstrādeŠajā rakstā nerunāsim par to cik neveiklas bija mūsu pirmās mājas lapas, jo sadaļa ir paredzēta visiem tiem, kas kaut ko tikai uzsāks. Lai gan “First Media” sniedz pakalpojumu – Mājas lapu izveide uzņēmumiem un privātpersonām, mums ir svarīgi, lai cilvēkiem būtu iespējams kaut ko izdarīt arī pašiem, galu galā ne visi jaunie komersanti var ieguldīt naudu mājas lapas izstrādē un reklamēšanā. Par bezmaksas reklāmas iespējām kādā no turpmākajām nodaļām, bet šo sāksim ar pašu pamatu.

Ko, kā un kam mēs vēlamies pārdot?

Ja mēs vēlamies vienkārši blogot vai ievietot internetā savu CV – OK. Ja tomēr ir interese radīt interneta vietni priekš sava uzņēmuma reklamēšanas vai produktu tirdzniecības, tad tomēr ir nepieciešama vīzija par gala rezultātu, jo no tā būs atkarīgi arī visi pārejie soļi, ko aprakstīsim. Kad esam ieraudzījuši vīziju – vēl labāk uzmetuši to uz papīra, varam sākt domāt par domēnu (interneta vietnes adresi).

Kā izvēlēties domēnu?

Interneta vietnes adresei ir jābūt tādai, ko var labi atcerēties, izrunāt un ātri ievadīt interneta pārlūkā. Piem.,  www.sabiedribaarierobezotuatbildibuzakausspainis.lv nebūtu īpaši labs variants, jo tas ir pārāk garš un nepraktisks. Ko vēl būtu jāzina par domēnu? Tas var saturēt latīņu burtus, ciparus un domuzīmi. Latviskos domēna vārdus, piem., www.ābols.lv neiesakām iegādāties. Kāpēc? Ārzemniekiem būs grūti ieskaidrot kur atrodas svītriņa virs “a” + tam nav arī praktisku priekšrocību. Labi turpinām domāt par domēna vārdu. Kad esat izdomājuši kā jums labpatiktos saukties, varat atvērt NIC.LV un pārliecināties, ka šāds domēns nav jau reģistrēts. Ja domēns jau ir reģistrēts jūs protams varat tajā pašā NIC.LV noskaidrot kas ir tā lietotājs un piedāvāt domēnu atpirkt. Pieņemot, ka jūsu izvēlētais domēns bija brīvs – jūs to reģistrējat un apmaksājat rēķinu Ls 8.7 (pēc 2011.g. cenrāža).  Ko tālāk? Tagad mums ir vēl jāatrod kur topošās interneta vietnes saturs tiks uzturēts – citiem vārdiem jāatrod mūsu prasībām atbilstošs hostings.

Kā izvēlēties hostingu, cik tas izmaksās?

Jāsaka, ka labu hostingu Latvijā varat atrast jau no Ls 2 – 2.5/ mēn. Kā izvēlēties hostingu? Izvērtējiet kompānijas atpazīstamību un darbošanos tirgū. Pameklējiet atsauksmes un salīdziniet piedāvājumu ar citām kompānijām. Mēs protams ieteiktu izvēlēties kādu no kompānijām, kas piedāvā Latvijā izvietotus serverus, jo serveri būs stabilāki, ātrāki , turklāt tehnisko atbalstu varēsiet saņemt bez starpniekiem. Kā optimālu risinājumu maziem un vidējiem interneta projektiem varam ieteikt Garmtech hostingu.

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , , , ,

Leave a Reply