Videi draudzīgākais enerģijas avots –  saules baterijas

saules baterijas privātmājai

Saules enerģija, kas ir ļoti svarīgs elements dzīvības procesu uzturēšanā, sniedz gaismu un siltumu. Tas ir atjaunojamās enerģijas avots, kuru cilvēki mūsdienās iemācījušies izmantot siltuma un elektroenerģijas iegūšanai efektīvā un videi draudzīgā veidā – izmantojot saules baterijas.

Saules baterijas var izmantot gandrīz visur, turklāt tās piedāvā iespēju iegūt enerģiju arī vietās, kur nepastāv vai ir grūti pieejami citi enerģijas resursi. Daudzi kā saules bateriju priekšrocības min to simtprocentīgi kluso darbības režīmu un faktu, ka saules enerģijas iegūšana nepiesārņo apkārtējo vidi. Saules kolektori var tikt vienkārši iebūvēti jumtos, fasādēs vai uzstādīti uz tām, kas nozīmē, ka šī enerģijas avota novietošanai nav nepieciešama papildu vieta un katrs saules bateriju lietotājs iegūst pats savu enerģiju.

Pastāv vairāki iemesli, kāpēc tieši saules baterijas var tikt uzskatītas par videi draudzīgāko enerģijas avotu.

Saules baterijas izmanto atjaunojamo enerģiju

Saules bateriju priekšrocībasTipiski enerģijas iegūšanai tiek izmantots fosilais kurināmais – nafta, ogles un dabasgāze-, kas ir neatjaunojami enerģijas avoti. Tā kā fosilais kurināmais ir neatjaunojams, tā resursi pēdējo gadsimtu laikā strauji sarūk. Saules baterijas, gluži pretēji, izmanto atjaunojamo enerģijas avotu – Sauli. Saules baterijas spēj izmantot enerģiju, kas saņemta no Saules, un pārvērst to cilvēka darbībai un ērtībām nepieciešamajā elektroenerģijā. Šī iemesla dēļ saules baterijas tiek dēvētas par videi draudzīgu enerģijas avotu.

Gaisa piesārņojums sarūk

Tā kā saules baterijas enerģijas iegūšanai neizmanto fosilo kurināmo, to darbības rezultātā nerodas arī gaisa piesārņojums, kas veidojas naftas un ogļu sadegšanas rezultātā. Kā zināms, rūpējoties par mūsu planētas ilgtspējīgu attīstību, tiek meklēti arvien jauni veidi CO2 izmešu daudzuma samazināšanai atmosfērā. Pašlaik arvien vairāk cilvēku Eiropā un pasaulē nonāk pie apziņas, ka tieši saules baterijas nākotnē palīdzēs ievērojami samazināt kaitīgo emisiju daudzumu vidē.

Dažādība izmantošanā

Pastāv uzskats, ka iespējamie saules enerģijas pielietojuma veidi ir daudz plašāki, nekā to varam iztēloties, un ierobežoti tikai cilvēka apziņā. Pašlaik saules bateriju ģenerēto enerģiju pašpatēriņam var izmantot apgaismojumam, ūdens sildīšanai, ūdens attīrīšanai, ēdiena pagatavošanai, kā arī telpu apsildei un dzesēšanai. Enerģijas pārpalikums ar pārveidotāja jeb invertora palīdzību tiek ievadīts atpakaļ elektriskajā tīklā.

Atskatoties uz pēdējo desmitgadi, redzams, ka saules enerģijas pielietojums kļūst arvien plašāks un pakāpeniski ienāk arī Latvijā. Pateicoties videi draudzīgajām īpašībām un darbības režīmam, ko piedāvā saules baterijas, tās iemanto arvien lielāku popularitāti kā Eiropā, tā arī citur pasaulē. 

        Ienākumi no šīs reklāmas nonāk labdarībaiSaistītās tēmas : , , ,

Leave a Reply

Līdzīgi raksti